معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی فدک خبر داد

همدان بازدید با عالم پژوهشگر

شناسه خبر : 72137

1397/11/08

تعداد بازدید : 119

معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی فدک از بازدید جمعی از طلاب با عالم پژوهشگر خبر داد.

معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی فدک از دیدار با عالم پژوهشگر خبر داد.جمعی از طلاب این موسسه در مورخ 1397/8/20 با پژوهشگر و نویسنده دانشگاه بوعلی سینای همدان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای طالقانی و نیز از دانشکده بازدید کردند.
سرکارخانم جهانگیری مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی فدک ,  هدف از این بازدید راآشنایی طلاب با مکان ها ودستاورد های پژوهشی و شخصیت های علمی پژوهشی این دانشگاه بیان کردند.
ایشان ضمن خوش آمد گویی ،پژوهش را امری مهم و ضروری برای طلاب دینی دانست و گفت:بدون پژوهش در مباحث دینی هیچ گونه پیشرفتی نخواهیم داشت و نمی توانیم پاسخگوی نیازهای جدید مردم در جامعه باشیم زیرا با تحقیق و پژوهش است که می توان اسرار بیشتری را کشف کرد و به پاسخ سوالات خود رسید.
ایشان در ادامه، درباره پژوهش به  نکاتی برای طلاب اشاراتی نمودند.
1-اهمیت نوشتن : خداوند در قرآن گفته"الرحمن علم القرآن..."این آیه این مسئله را می رساند که خداوند برای انسانها بیان عطا کرده ،یک عالم باید قدرت بیان داشته باشد.ما دو ابزار برای بیان داریم:بیان لسان (بیان زبانی) و بیان البنان(بیان با قلم).
ایشان در ادامه گفت: بیان زبان دارای اهمیت است لذا برای طلاب از زمانهای دوره تمرین منبر گذاشته می شد و در بیان البنان که دارای اهمیتی بیشتر از زبان است زیرا بیان مخاطبان محدودی را دارد ولی قلم افرادی را از نظر زمانی و مکانی بهره مند می سازد.
2-ما چه چیزی را بنویسیم :بک موضوع با ارزش را انتخاب کنیم و راجع به آن بحث کنیم که دردی از جامعه را دوا کنیم. در واقع در انتخاب موضوع طلبه ها باید باسلیقه باشند در وضعیت فعلی در جامعه باید تحقیقات بین رشته ای انجام داد.
3-چگونه بنویسیم:نوشته های ما باید دارای قواعد شکلی و نگارشی صحیح داشته باشد و از منابع مهم و دست اول در نوشته ایمان استفاده کنیم.
4-تولید محتوای فاخر: باید هدف یک پژوهشگر تولید محتوای ارزشمند باشد.
5-استفاده از منابع معتبر و مرتبط : باید در تحقیق و پژوهش به نظرات دیگران هم مراجعه کنیم و از نظرات افرادی که دارای جایگاه علمی هستند .تمام مطالب پژوهشگر باید دارای ارجاع دهی معتبر باشند