قم، موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران گزارش داد.

قم کارگاه مهارت های پژوهشی

شناسه خبر : 86865

1398/10/10

تعداد بازدید : 37

قم کارگاه مهارت های پژوهشی
برگزاری کارگاه موضوع یابی گام دوم انقلاب، با محوریت نهج البلاغه در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران)

به همت معاونت پژوهش کارگاه موضوع یابی گام دوم انقلاب، با محوریت نهج البلاغه در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) به مناسبت هفته پژوهش و فرا رسیدن سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب، کارگاه بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت نهج البلاغه و با حضورخانم رمضانی استاد حوزه، مدرس نهج البلاغه و جمعی از طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران در سالن علامه طبا طبایی موسسه برگزار شد.

در این کارگاه با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر عملی شدن بیانیه به تحلیل و تبیین فرازهایی از بیانیه پرداخته و راهکارهای پژوهش و تحقیق حداکثری پیرامون بیانیه و ضرورت بازخوانی و تاکید بر مطالعه دقیق و عمیق و روشمند بیانیه مطرح شد.

در ادامه خانم رمضانی ضمن مروری بر گام اول در چهل ساله گذشته و چگونگی ورود به مرحله گام دوم با اشاره به خودسازی، جامعه پردازی، تمدن سازی و ضرورت تشکیل جبهه فکری رهبری به تطبیق بیانیه با نهج البلاغه پرداخت.

خانم رمضانی در پایان سخنان خود با توجه به عنوان منشور گام دوم و ارائه دهنده سبک زندگی علوی، منابع روش تحقیق نهج البلاغه از جمله شروح و معاجم که شامل: دانشنامه امام علی علیه الاسلام علی اکبر رشاد، پیام امام امیرالمومنین آیت الله مکارم شیرازی، منهاج البراعه فی شرح نهج البلاغه میرزا حبیب الله خوبی، معجم لغوی مفردات نهج البلاغه سیدعلی اکبر قرشی، معجم موضوعی الهادی الی موضوعات نهج البلاغه آیت الله مشکینی ومعجم موضوعی المفهرس لالفاظ النهج البلاغه محمد دشتی. معرفی را معرفی کرد