فراخوان کارگاه‌های آموزشیِ نقد فیلم

شناسه خبر : 51784

1396/09/09

تعداد بازدید : 897

فراخوان کارگاه‌های آموزشیِ نقد فیلم
وبگاه فیلم‌نوشت در نظر دارد، برای تأمین کادر تحریریه و امور فرهنگی و پژوهشی خود، کارگاه‌های توان‌سنجی و توانمندسازی برگزار کند. فعالان در حوزۀ نقد و تحلیل سینمای ایران و علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند، با ثبت‌نام و ارسال رزومه و ارسال مقاله ای برای ارزیابی اولیه، به‌صورت رایگان در این کارگاه‌ها حضور یابند. 7 تا 10 تن از برگزیدگان این کارگاه‌ها در تحریریۀ وبگاه فیلم‌نوشت مشغول‌به‌کار خواهند شد.

شرایط و مقررات:

     ·       کارگاه‌های آموزشی فقط در شهر قم برگزار خواهد شد و عوامل برگزارکننده در قبال اسکان و هزینه‌های جاری متقاضیان تعهدی نخواهند داشت.

    ·       هیچ‌گونه محدودیت جغرافیایی و صنفی و جنسیتی برای ارسال رزومه وجود ندارد.

    ·       براساس ارزیابی اولیۀ اطلاعات ثبت‌نامی و مقاله‌های ارسالی، تعدادی از متقاضیان برای تکمیل ثبت‌نام فراخوانده خواهند شد.

    ·       پذیرفته‌شدگان اولیه، به‌منظور تکمیل ثبت‌نام، باید در جلسۀ مصاحبه حضور یابند (شرکت در دوره‌های آموزشی منوط به قبولی در ثبت‌نام اولیه و مصاحبۀ حضوری است).

    ·       دانش‌آموختگان کارگاه‌های آموزشی متعهد می‌شوند مقاله‌های موردنیاز را برای وبگاه فیلمنوشت تولید کنند و نوع تعهد آنان در این زمینه با توجه به توانایی‌هایشان متغیر خواهد بود.

    ·       کسانی که ثبت‌نام اولیه را انجام دهند اما به‌هردلیل نتوانند در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند می‌توانند در دیگر فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی وبگاه فیلمنوشت، که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد، با این وبگاه همکاری داشته باشند.

    ·       متقاضیان باید برای ارزیابی و دعوت به مصاحبه دست‌کم یک مقاله در زمینۀ نقد فیلم بنویسند و در مراحل ثبت‌نام بارگذاری کنند.

    ·       در مقاله‌های ارسال‌شده برای ارزیابی رعایت این موارد الزامی است: حداکثر 2000 کلمه باشد، پژوهشی باشد، مربوط به موضوعات سینمای ایران باشد، رویکردی فرهنگی یا گفتمانی داشته باشد.

    ·       مقاله‌های ارسالی صرفاً به‌منظور ارزیابی اولیۀ متقاضیان پذیرش می‌شوند و انتشارِ قبلی آن‌ها در جای دیگر اهمیتی ندارد.

 دربارۀ کارگاه آموزشی:

    ·       کارگاه‌های آموزشی، با توجه به ارزیابی های به‌عمل‌آمده از متقاضیان، در دو سطح کیفی «A» و «B» برگزار خواهد شد.

    ·       هر کدام از پذیرفته‌شدگان باید موضوعی در چارچوب مباحث تحلیلی سینمای ایران انتخاب کند و در طول دورۀ آموزشی، تحت‌نظارت استاد کارگاه، مقاله‌ای استاندارد با همان موضوع بنویسد.

    ·       تمام حقوق مادی و معنوی مقالۀ نوشته‌شده در طول دوره متعلق به وبگاه فیلمنوشت خواهد بود و بعد از ارزیابی، در صورت صلاحدید، در این وبگاه بارگذاری خواهد شد.

    ·       دوره‌های هر کارگاه 6 جلسۀ هفتگی خواهد بود و پذیرفته‌شدگان ملزم به شرکت در تمام جلسات خواهند بود.

    ·       در پایان دورۀ آموزشی به دانش‌آموختگان مدرک آموزشی با تأییدیۀ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اعطا خواهد شد.

 

اهداف:

    ·       توانمندسازی پژوهشگران حوزۀ علوم‌انسانی و علاقه‌مندان این حوزه به‌منظور ارتقای دانش آن‌ها در زمینۀ نقد سینمای ایران؛

    ·       جریان‌سازی نگاه تحلیلی با رویکرد گفتمان فرهنگی به سینما در فضای نقد سینمای کشور؛

    ·       استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل متخصصان نقد فیلم و علاقه‌مندان به این حوزه؛

 ثبت‌نام:

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبگاه فیلمنوشت به‌نشانی www.reg.filmneveshtar.ir  مراحل ثبت‌نام را انجام دهند.

 

گاه‌شمار رویداد:

آغاز فراخوان:  ۱۳۹۶/۰۹/۰۵

آخرین مهلت ثبت‌نام:  ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

اطلاع‌رسانی و اعلام نتایج:  ۱۳۹۶/۱۰/۰۲

برگزاری کارگاه‌های آموزشی:  نیمه دوم دی ماه

 

نشانی دبیرخانه: قم - پردیسان - بلوار دانشگاه - بلوار شهید مولوی - پارک علم و فناوری مرکز هنرهای دیجیتال

تلفن: ۰۹۱۲۷۵۹۵۹۴۷ - ۰۲۵۳۲۸۱۵۶۹۵

نشانی وبگاه: www.filmneveshtar.ir

آدرس تلگرام: https://t.me/FilmNeveshtar

اخبار مرتبط