کرمانشاه- مدرسه زینب کبری سلام الله علیها شهرستان هرسین

کرمانشاه-نشست پژوهشی با موضوع "جایگاه مادران طلبه در تثبیت هویت معنوی فزندان مدرسه هرسین

شناسه خبر : 105564

1400/01/18

تعداد بازدید : 10

کرمانشاه-نشست پژوهشی با موضوع
نشست پژوهشی با موضوع "جایگاه مادران طلبه در تثبیت هویت معنوی فزندان از منظر آیات و روایات" در فضای مجازی برگزار شد.

نشست پژوهشی با موضوع "جایگاه مادران طلبه در تثبیت هویت معنوی فزندان از منظر آیات و روایات" با حضور خانم سارا نوروزی، در فضای مجازی برگزار شد.

در این نشست خانم نوروزی مدرس حوزه عنوان کرد: تربیت دینی کودکان اهمیت خاصی در نظام آموزشی و تربیتی اسلام دارد تحقیقات نشان می دهد بسیاری از افرادی که در بزرگسالی نسبت به عبادات و معنویت گرایش کمتری دارند ذاتا بی اعتقاد به دین و تکالیف دینی نیستند بلکه عواملی چون بی توجهی و عدم تقید والدین نسبت به انجام تکالیف عبادی در فقدان تمایلات معنوی فرزندان نقش بسزایی دارند.

وی در ادامه افزود: نقش مادران در تربیت فرزندان از چند منظر قابل توجه است، اول ژن و وراثت، دوم از آن جهت که ظرف تکوین و شکل گیری وجود فرزند به وجود مادر یعنی رحم او وابسته است. سوم از آن جهت که دو سال تمام از وجود مادر یعنی شیر او تغذیه می نماید. چهارم از آن جهت که مربی اصلی و حقیقی تربیت فرزند در نگاه قرآن و اهل بیت مادر می باشد.

وی همچنین گفت: پس یک مادر طلبه باید با این روشها آشنا باشد و آموزش ببیند تا در تامین سعادت فردی و اجتماعی افراد جامعه موثر باشد. و برای تثبیت هویت معنوی فرزندان خود باید از قرآن یاری بطلبد و به آموزه های آن عمل کند.

وی در پایان با توجه به اهمیت جایگاه مادران در تثبیت هویت معنوی فرزندان به مطالب ارزشمند دیگری در این زمینه اشاره نمود و در پایان چند منبع را معرفی نمود.