نمایشگاه دیجیتال کتابچه های قرآنی

شناسه نوشته : 13166

1393/09/19

تعداد بازدید : 4448

نمایشگاه دیجیتال کتابچه های قرآنی
بر آستان قرآن
 
قرآن، آبشاری از نور، از بلندای آسمان بر زمین است. قرآن، نیسم کوی جانان و شمیم عطر رحمان است. قرآن روشنگر راه سعادت و خورشیدی همواره فروزان است.

امیرالمومنین علی در بخشی از خطبة 18 نهج البلاغه در پنج جملة کوتاه و پرمعنا، حقایق ارزنده­ای را دربارة قرآن بیان می­نماید و می­فرماید: «وَ اِنَّ الْقُرْآنَ ظاهِرُهُ اَنيقٌ؛ قرآن ظاهرش بسیار زیباست» و این نشان از فصاحت و بلاغت قرآن دارد. الفاظش بسیار موزون، تعبیراتش بسیار حساب شده، آهنگین و بی ملال است. دریایی است بی­کران و هر وارد بر آن، از مقصد دور نمی­ماند.
 البته این حقیقت در قرآن مجید به روشنى هویداست. الفاظش فوق العاده زیبا، آراسته و روح پرور، جذّاب و دلپذیر است و باطنش فوق العاده عمیق و پرمحتواست.
ژرفا و عمق قرآن آن گونه است که هرچه در آن غور کنند به منتها و گوهرهای ناب آن دست نمی­یابند زیرا که کلام وحی، صادر از  ذات بى انتهاست.
نه تنها ظلمت جهل، تاریکى، کفر، بى­ایمانى و بى­تقوایى، بلکه ظلمات در صحنه زندگى اجتماعى، سیاسى و اقتصادى نیز بدون تعلیمات قرآن از میان نخواهد رفت.
باید دانست، امروز دنیا از نظر صنایع و فن­آوری­های نوین پیشرفت فوق العاده­ای داشته، اما با این حال انواع ظلمت­ها بر جوامع بشرى سایه افکنده و جنگ­ها و خونریزی­ها، ظلم و بى عدالتی­ها، فقر و بدبختى­ها و از همه مهمتر نا آرامى­هاى درونى، بیشتر انسان­ها و نقاط دنیا را فراگرفته است. این همه، نتیجة مستقیم ضعف ایمان، تقوا، فقر اخلاقى و معنوى است که بهترین راه درمان آن پناه بردن به قرآن مجید است:
 «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ»
در بازنمایی این مسیر نورانی، قرآن پژوهان خواهر حوزه­های علمیه، دست امید به دامن قرآن زده­اند تا راه ضلالت و تیرگی را با چراغ هدایت قرآن فروزان سازند. آنان کوشیده­اند تا نَمی از یَم  بیکران آموزه­های وحیانی را فرا راه قرآن جویان قرار دهند.
تلاش آنان بر این بوده است که موضوعات کاربردی و نوپدید را در عرصة قرآنی واکاوی و بازخوانی نمایند و حاصل پژوهانة خود را به منظور عطف توجه به قرآن برای درمان دردها، تقدیم ره­پویان قرآن نمایند. امید می­بریم، گره­های ناگشوده بشریت برای نیل به سلامت دنیا و سعادت عقبی در آستان قرآن کریم گشوده شده و در جای جای گیتی ساری شود.
این مجموعه آثار با حمایت فکری و مادی مسئولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و مشارکت مالی «شورای توسعه فرهنگ قرآنی» به ثمر نشسته است.
 
راهنمای استفاده از نمایشگاه دیجیتال کتابچه های قرآنی:
 
جهت مشاهده نمایشگاه دیجیتال کتابچه های قرآنی، لازم است نرم افزار flashplayerنسخه 10 به بالا  بر روی سیستم شما نصب شده باشد.
توجه فرمایید که در صورت عدم نصب نرم افزار مورد اشاره نمایشگاه دیجیتال قابل مشاهده نخواهد بود   لذا شما می توانید. جهت آگاهی از نصب یا عدم نصب نرم افزار- فلش پلیر(flashplayer)- در اینجا کلیک فرمایید تا به صورت خودکار موارد توسط پیام ها در همان صفحه  به شما نمایش داده شود.
در صفحه باز شده تنها به گزینه های نصب فلش پلیر دقت فرماییدو سایر گزینه ها ملاک عمل این بخش نخواهد بود.
در صورت تمایل می توانید  نرم افزار flashplayer را نیز از لینک زیر دریافت نموده و نصب فرمایید.
 
flashplayer
 
 
 
 
 
 
 

نوشته های مرتبط