برگزاری نشست علمی

تهران،برگزاری نشست علمی با عنوان«عدم آگاهی صحیح زوجین از مسئولیت اصلی خویش، تهدید اساسی خانواده امروزی»

شناسه خبر : 95715

1399/06/25

تعداد بازدید : 1

موسسه آموزش عالی حضرت قاسم بن الحسن علیهما السلام به مناسبت سالروز ازدواج امام علی (علیه السلام) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها)،نشست علمی پژوهشی ،به صورت آنلاین در سامانه سیما در مورخ سه شنبه 31 تیر ماه ساعت 10 صبح با عنوان«عدم آگاهی صحیح زوجین از مسئولیت اصلی خویش، تهدید اساسی خانواده امروزی» توسط استاد گرامی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد علی منصوریان برگزار نمود.

در این نشست ،برآگاهی صحیح زوجین نسبت به مسئولیت خویش ، به عنوان مهم ترین مهارت در زندگی مشترک خانوادگی ،معرفی وتاکید شد واستاد منصوریان با توجه به 15سال تجربه وسابقه در زمینه مشاوره وپژوهش ؛مهم ترین عنصر آسیب خانواده را عدم آگاهی صحیح  زوجین می دانند.

با توجه به آیه قرآن کریم که می فرماید همسران لباس یکدیگرند: به این معنا است که همان طور که لباس را انتخاب می کنیم، ونمی توان گفت این لباس قسمت من بوده،پس همسر گزینی نیز یک انتخاب مهم در زندگی است که باید با آگاهی صحیح انتخاب شود؛بنابراین آگاهی زوجین مربوط به: قبل از زندگی مشترک،هنگام انتخاب همسر ودر حین زندگی مشترک  مورد تاکید است.مشاوره  با افراد آگاه وبا تجربه در این مراحل می تواند کمک شایانی به انتخاب یک زندگی  موفق می کند.

از طرفی انگیزه فرد قبل از ازدواج باید معین شود .مثل شخصی که باید برای درآمد خود هدف داشته باشد ،که هدفش درآمد  حلال است یا  سرمایه گذاری،اگر سرمایه گذاری است تا کجا برایش مهم است آیا حاضر است از سرمایه اش در جهت تربیت فرزند استفاده کند؟زوج نیز باید هدفش را از ادامه تحصیل  در زندگی وحد آن مشخص کند وهمین طور  در مسائل دیگر... باید با آگاهی صحیح وارد شوند.