کتاب و کتابخوانی

ایلام-برگزاری مسابقه کتابخوانی مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر (س) شهرستان ایلام

شناسه خبر : 92809

1399/03/27

تعداد بازدید : 253

ایلام-برگزاری مسابقه کتابخوانی مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر (س) شهرستان ایلام
مسابقه كتابخواني در مدرسه علميه خواهران فاطمه زهراي اطهر(س) ايلام برگزار شد

ثريا عابدي مدير مدرسه علميه خواهران فاطمه زهراي اطهر(س) ايلام گفت: مسابقه كتابخواني از كتاب هاي انسان 250 ساله كه مجموعه بيانات مقام معظم رهبري(دامه بركاته) و تعليم و تربيت شهيد مطهري(ره) در فضای مجازی و با استفاده از پیام رسانهای داخلی برگزار گردید.

وي افزود: هدف از اين گونه مسابقات كتابخواني تقويت و ارتقاي سطح علمي و توانمندسازي طلاب براي پاسخگويي به سوالات و شبهات و همچنين آشنايي طلاب با بيانات مقام معظم رهبري(دامه بركاته) و انديشه هاي شهيد مطهري(ره)، و ترويج فرهنگ كتابخواني در ميان طلاب است.

مدیر مدرسه فاطمه زهرای اطهر (س) تأکید کرد: محتوای کتاب «انسان 250 ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل گرایانه به زندگی هر یک معصومین (ع) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد. همچنین یکی از آثار ارزشمند متفکر شهید آیت‌الله مرتضی مطهری، کتاب تعلیم و تربیت در اسلام است. این کتاب شامل کلیه سخنرانی های موجود از حجت‌الاسلام و المسلمین استاد مرتضی مطهری پیرامون تعلیم و تربیت در اسلام است

ايشان در ادامه تصريح كرد: در اين مسابقه كتابخواني كه ويژه طلاب بود 40 نفر شركت كننده داشت كه از ميان اين تعداد، 6 نفراز شركت‌كنندگان به مرحله نهایی راه يافتند و هداياي نقدي به آنها اهداء شد.

اخبار مرتبط