مدرسه علمیه ام ابیها (س) تفت:

یزد-کارگاه آشنایی با شبکه علمی- پژوهشی کوثر نت

شناسه خبر : 89878

1398/12/21

تعداد بازدید : 9

یزد-کارگاه آشنایی با شبکه علمی- پژوهشی کوثر نت
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها تفت، از برگزاری کارگاه آشنایی با شبکه علمی – پژوهشی کوثر نت با حضور خانم جوشی زاده با هدف بهره مندی بیشتر طلاب از این شبکه ، در جمع طلاب این مدرسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه، خانم جوشی زاده، اهمیت فضای مجازی را از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان گرد و گفت: فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد. امروز تأثیررسانه ها و تلوزیون ها و هنرها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی اینترنتی، از سلاح و موشک و از بمب اتم بیشتر است .

وی گفت: کوثر نت دارای امکاناتی مانند، تجمیع خدمات برای طلاب در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، خدماتی و فناوری اطلاعات، راه اندازی جامعه مجازی ویژه طلاب با اهداف امکان ایجاد ارتباط تعاملی بین طلاب سراسر کشور بر اساس معیار های مشترک، امکان ایجاد ارتباط تعاملی میان طلبه و استاد ، راه اندازی جامعه مجازی با رویکرد پژوهشی، علمی، تبلیغی،  و اجتماعی می باشد.

جوشی زاده اذعان داشت: یکی از امکانات کوثرنت، که بسیارمورد توجه پژوهشگران است سامانه سامد یا منهاج است که از مزایایی همچون، امکان استفاده چند نرم افزار به صورت همزمان، بی نیاز کردن کاربر از نصب نرم افزار های متعدد و از بین بردن محدودیت زمانی و مکانی برای کاربر برخوردار می باشد.

وی افزود: جهت استفاده از سامانه سامد، ابتدا باید وارد شبکه کوثرنت گردید و سپس از بخش ورود به سامانه ها روی نمایه سامد کلیک نمود و پس از کلیک بروی نمایه قاصدک نور، در صفحه جدید باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. کافیست کد ملی خود را به شماره 50001717138989 پیامک نمایید و بعد ازمدت کوتاهی نام کاربری و رمز عبور برای شما پیامک خواهد شد و کافیست آنرا در فیلدهای مربوطه وارد نمایید و کلید ورود را کلیک نماییدو به نرم افزارها دسترسی پیدا کنید.