لرستان برگزاری نشست بصیرتی در مدرسه الزهرا شهرستان پلدختر

لرستان برگزاری نشست بصیرتی در مدرسه الزهرا شهرستان پلدختر

شناسه خبر : 89761

1398/12/14

تعداد بازدید : 10

لرستان برگزاری نشست بصیرتی در مدرسه الزهرا شهرستان پلدختر
نشست بصیرتی در مدرسه الزهرا شهرستان پلدختر برگزار گردید.

برگزاری نشست با عنوان«انتخاب اصلح، شاخص ها و اولویت ها» درحوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان پلدختر

در این نشست که با حضور دکتر امیری فعال سیاسی استان جهت بصیرت افزایی طلاب در انتخاب کاندید اصلح برگزار شد ، ایشان بیان کردند که در تایید صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس، شورای نگهبان حداقل ها را در نظر می گیرد ولی توانمندی افراد توسط شورای نگهبان و هیئت نظارت تعیین نمی گردد به دلیل اینکه در قانون این مسئله در نظر گرفته نشده است.همچنین ایشان اظهار داشتند که در انتخاب فرد اصلح باید همان شاخص هایی که بارها رهبر معظم انقلاب فرمودند را در نظر گرفت. یک فرد اصلح جهت نمایندگی از مردم در مجلس باید دارای شاخص ها و ویژگی هایی مانند توانایی مدیریت و قانونگذاری، توانمندی در استدلال مسائل مختلف،شجاع، امانتدار، مدافع کلیت نظام و مسئولیت پذیری و............باشد.

رای مردم حق الناس است به همین دلیل ارزشمند می باشد لذا نمایندگان باید بدانند که آنها امانتدار هستند و نمایندگی را امانت بدانند نه ریاست.

مردم باید در انتخاب خود در تعیین اولویت ها بدانند که رای آنها همه پرسی مشروعیت نظام جمهوری اسلامی است لذا در انتخاب خود به دقت سوابق شخصی و اجتماعی کاندیداها را بررسی کنند در تعیین اولویت ها به روحیه جهادی داشتن، افکار و عملکرد دوستان و هم نشینان آنها و.... توجه نمود.