سمنان اردوی زیارتی پژوهشی طلاب مدرسه علمیه نجمیه سرخه

شناسه خبر : 89165

1398/11/28

تعداد بازدید : 81

سمنان اردوی زیارتی پژوهشی طلاب مدرسه علمیه نجمیه سرخه
اردوی زیارتی و علمی پژوهشی طلاب مدرسه علمیه نجمیه سرخه از کتابخانه آستان قدس رضوی مشهد مقدس به عنوان یکی از باسابقه ترین و بزرگترین کتابخانه های ایران صورت گرفت .


به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه نجمیه سرخه، اردوی زیارتی و علمی پژوهشی در محل کتابخانه آستان قدس رضوی مشهد مقدس به عنوان یکی از باسابقه ترین و بزرگترین کتابخانه های ایران به ویژه در زمینه نسخ خطی، اسناد، آرشیو، مطبوعات و اشیاء موزه ای با هدف آَشنایی و ایجاد انگیزه‏بخشی و بالا بردن سرانه مطالعه در طلاب در تاریخ پانزدهم بهمن برگزار شد. در این اردو تعدادی از طلاب سطح دو این مدرسه در این اردو شرکت داشتند.
مسئول بازدید به توضیح قسمتهای مختلف کتابخانه پرداخت و افزود: محققان و نویسندگان، استادان حوزه و دانشگاه، هنرمندان، دانشجویان، دانش آموزان (مقاطع راهنمایی و دبیرستان) و دارندگان مشاغل آزاد می توانند از تمام امکانات و انواع مواد چاپی و غیر چاپی (دیداری -و همچنین همه پایگاههای اطلاعاتی با راهنمایی کارشناسان و کتابداران در تالارها و (E-book ، شنیداری بخش های کتابخانه مرکزی بهره مند شوند. به طور میانگین سالیانه تعداد 1 میلیون و 700 هزار نفر به کتابخانه مرکزی مراجعه و از نزدیک از دو میلیون منبع مختلف استفاده می نمایند.
وی بیان کرد: این کتابخانه دارای یک مخزن اصلی کتابهای چاپی و 14 تالار شامل: تالار محققان، تالارهای گردش کتاب آقایان و بانوان، تالارهای قفسه باز آقایان و بانوان، تالارهای مطالعه و گردش کتاب جوانان و نوجوانان پسر و دختر، تالار مطالعه و امانت کتابهای خارجی، بخش سمعی و بصری، تالارهای اینترنت آقایان و بانوان، تالارهای مطبوعات روز آقایان و بانوان، کتابخانه جامع الکترونیکی ، مخزن کتابهای خطی، مخزن کتابهای چاپ سنگی، چند کتابخانه تخصصی و کتابخانه دیجیتال بوده و از 7.15 تا 22 در خدمت مراجعان و پژوهشگران می باشد.
مسئول بازدید افزود: 39 کتابخانه وابسته به کتابخانه آستان قدس رضوی می‏باشد همچنین یک کتابخانه در هند هم وابسته به استان است.
در ادامه طلاب به بخش تخصصی قران و حدیث رفته و از تالار ویژه بانوان که دو سالن مجزای امانت و مطالعه بود بازدید کردند.
در پایان کتاب فرهنگنامه سرخه ای به آستان قدس رضوی اهدا شد.

اخبار مرتبط