کرمان برگزاری کرسی آزاداندیشی در مدرسه علمیه فاطمیه کهنوج

شناسه خبر : 88924

1398/11/24

تعداد بازدید : 33

کرمان برگزاری کرسی آزاداندیشی در مدرسه علمیه فاطمیه کهنوج
کرسی آزاد اندیشی با عنوان «حمایت از کالای ایرانی »در مدرسه علمیه فاطمیه کهنوج برگزار شد .

در این جلسه که با حضور استاد داور آقای اکبر افشار منش، طلاب، اساتید و کادر مدرسه در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد در ابتدای این جلسه، طلبه ارائه کننده بیان داشت : حمایت از کالای ایرانی یعنی تقویت و طرفداری از کالای ساخت ایران به منظور رسیدن به اهداف و شاخص های مطلوب اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و دینی . بخشی از مردم به علت تقلید از فرهنگ غرب خرید کالای خارجی را ترجیح می دهند. این فرهنگ باید اصلاح شود تامردم با خرید کالای ایرانی به پیشرفت کشورمان کمک کنند.

در ادامه طلبه مخالف افزود: کالای ایرانی کیفیت مناسب ندارد؛چرا که تولید کنندگان داخلی فقط به فکرتولید انبوه هستند ، نه کیفیت، علاوه برآن،  بعضی ازکالاهای ایرانی خدمات پس از فروش ندارند . بعضی از تولید کنندگان کالای خود را با برند خارجی به فروش می رسانند؛ این مسأله باعث بی اعتمادی مشتریان می شود که اگر کالای ایرانی کیفیت خوبی داشت با برند خارجی به فروش نمی رسید و جمع کردن محصولات برندهای ایرانی نیاز به جستجوی زیادی دارد که این مساله وقت انسان را تلف می کند، اما کالای خارجی به راحتی پیدا می شود .

سپس طلبه موافق به بیان دلایل خود پرداخت و افزود: ما با این مسأله که کالای ایرانی کیفیت مناسب ندارد موافق نیستیم؛ چرا که بسیاری از کالاهای تولید کشورمان برتر از نمونه های خارجی آن ها هستند و درمواردی مانند: صنایع دفاعی  و سلول های بنیادین  و غیره، ما پیشرفت های زیادی داشته ایم؛  حتی در داخل کشور خودمان محصولاتی تولید می شود که به کشور های همسایه صادر می شود. درزمینه خدمات پس ازفروش نیز اینطور نیست که همه کالاها خدمات پس از فروش نداشته باشند، اکثر کالاهای ایرانی خدمات پس از فروش دارند اما دلخوشی به تجمل گرایی و مد گرایی کاذب و استفاده از برند های خارجی باعث شده است که کالای با کیفیت کشور خودمان را نبینیم.

در پایان استاد داور به جمع بندی مطالب پرداخت و عنوان کردکه : قبول داریم بعضی از کالاها  کیفیت مناسبی ندارند ، باید توجه داشته باشیم که کالاهای باکیفیت زیادی هم در کشور ما تولید می شود، ما باید از کالای ایرانی استفاده کنیم و سعی کنیم  نواقص را برطرف کنیم. هیچ کس مادر زادی مدیر و تولید کننده نبوده است. بنابراین هرکسی نواقصی دارد و برای برطرف شدن نواقص باید هر یک از ما وظیفه خودمان را به درستی انجام دهیم؛ چرا که اگر هرقشری وظیفه خودش را به درستی انجام دهد طبیعتا به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنیم. کشور ما زمانی در گیر جنگ بوده و هم اکنون هم درگیر تحریم ها ولی با این حساب به پیشرفت های زیادی رسیده است. خوب است که از کالاهای ساخت کشور خودمان خرید کنیم تا بیشتر به پیشرفت کشورمان کمک کنیم و از طرف دیگر با پیشنهادات خودمان تولید کنندگان را برای تولید کالای با کیفیت یاری کنیم.

اخبار مرتبط