برگزاری همایش علمی پژوهشی

گلستان برگزاری همایش علمی پژوهشی با عنوان بازشناسی دستاوردهای انقلاب اسلامی

شناسه خبر : 88905

1398/11/23

تعداد بازدید : 28

همایش علمی پژوهشی در مدرسه علمیه عالی و تخصصی الزهراء(س) گرگان برگزار گردید.

به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه عالی و تخصصی الزهراء(س) گرگان،حجت الاسلام و المسلمین روح الله رجنی در همایش بازشناسی دستاوردهای انقلاب اسلامی که با حضور طلاب و شماری از کارکنان و اساتید مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان در تاریخ 21/11/98 برگزار شد، با استناد به آیه 36 از سوره مبارکه نحل، لازمه قرار گرفتن در مسیر حق را بندگی خدا و اجتناب از طاغوت برشمرد" وَ لَقَدْ بَعَثْنَا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَسُولًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ". 

وی آمریکا و اسرائیل را سران استکبار و طاغوت اعظم نامید و با استناد به سوره فجر، این سوره را ترسیمی از آینده و افق پیش رو دانسته و سرانجام مستکبرین را سرانجام قوم عاد، ثمود و فرعون معرفی کرد.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان خاطر نشان کرد: سوره فجر، به بیان نحوه برخورد با تمدن هایی می پردازد که در خط انبیای زمان خود حرکت نکردند، در این سوره به سرگذشت و هلاکت قوم عاد، ثمود و نیز سرانجام فرعون اشاره می شود.

رجنی با اشاره به اینکه قهر و عذاب الهی اختصاص به عاد، ثمود و فرعون نداشته بلکه همه طاغوتیان و قدرتهای استکباری را شامل می شود ادامه داد: داشتن قدرت، سرکشی در مقابل دعوت انبیا و طغیان در برابر خدا، در این سه تمدن( عاد، ثمود و فرعون) مشترک است، هر یک از آنان در زمان خود از نظر قدرت، همچون دولت های مستکبر زمان ما، به ظاهر نیرویی برتر بودند، اما طغیانگری و فساد موجب هلاکت آنان شد.

وی، شخصیت بزرگ امام خمینی(ره) را مصداق بارز آیه کریمه" قُلْ إِنَّما أَعِظُكُمْ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنى‌ وَ فُرادى"عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی قیامی برای خدا بود که پرچم دار اصلی این قیام بدون شک، امام خمینی(رحمه الله) است، این قاعده الهی است که اگر کسی در مقابل استکبار به پاخواسته و قیام کند قطعاً پیروز خواهد شد.

مبلغ حوزه با استناد به آیه 55 از سوره مبارکه نور اضافه کرد: این آیه عاقبت مومنین را روشن نموده که اگر در هر عصر و زمانی پایه‌های ایمان و عمل صالح در میان مسلمانان مستحکم شود، وعده حتمی و ختمی بر پیروزی است.

رجنی مراد از ایمان را ایمان عملی معرفی کرد و امام خمینی(ره) و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را مظهر ایمان عملی دانست و تصریح کرد: مراد از ایمان، ایمان همراه با جهاد، هجرت، مقاتله، کشتن و کشته شدن است که به پیروزی ختم خواهد شد.

وی در ادامه به دستاوردهای انقلاب اشاره نموده و معرفی زن الگوی مسلمان را از مهمترین دستاورد انقلاب برشمرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران، بانوان با حفظ عفت و حریم، قله کارهای اجتماعی قرار گرفتند، رشد فضائل اخلاقی، تاسیس حوزه های علمیه متعدد خواهران و برادران، تعدد مساجد و مراکز فرهنگی و ... از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

این روحانی بسیجی در پایان، رشد اجتماعی" ما می توانیم" را بالاترین رشد عنوان نموده و تصریح کرد: امروز باید فرهنگ" ما می توانیم" را آموخته و به دیگران نیز انتقال داده و  با شناخت اهداف انقلاب، در جهت حفظ و دفاع از آن در حرکت باشیم.

اخبار مرتبط