معاون پژوهش مدرسه علمیه صدیقه طاهره س انبار آلوم خبرداد:

گلستان- برگزاری کارگاه پژوهشی

شناسه خبر : 88641

1398/11/20

تعداد بازدید : 30

گلستان- برگزاری کارگاه پژوهشی
به گزارش خبری خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران: کارگاه پژوهشی مقاله نویسی با حضور طلاب در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین نصرتی گفت: شرکت در کارگاه‌ها یا دوره‌هایی که آموزش مقاله نویسی می‌دهند خوب است اما به یک شرط. اینکه اول مقاله نویسی را شروع کنید و اصول اصلی آن را یاد بگیرید و سپس برای تکمیل دانش خود در آن‌ها شرکت کنید. در این کارگاه درباره شیوه های نوین مقاله نویسی و راهکارهایی برای سهولت در نوشتن مقاله و چگونگی جمع آوری مطالب و دسترسی به منابع و چهاچوب مقاله نویسی با هدف تسریع بخشیدن به  مقاله های در حال نگارش  و اتمام آنهاراهکارهایی بیان شد . اولین بخش یک مقاله عنوان است که باید نقاط مشترک با موضوع اصلی تحقیق داشته باشد و به شکلی جذاب و روان جمله‌بندی شده باشد. عنوان مقاله حتی الامکان باید رسا ودقیق بوده و از به کار بردن اصطلاحات اختصاری یا ناآشنا خودداری شود.

وی اذعان داشت: در مقدمه یک مقاله پژوهشی ضمن بیان مسئله و تشریح موضوع به آن مسئله پاسخ میدهد که ارزش مطالعه حاضر برای انجام آن چه بوده است. در حقیقت با مطالعه مقدمه یک مقاله پژوهشی، خواننده با مسئله تحقیق آشنا شده و ضرورت انجام پژوهش را درک میکند در طریقه نوشتن تحقیق بایستی نحوه نتیجه گیری کلی را در نظر داشت. در این قسمت نویسنده بایستی بتواند به سادگی نتیجه کلی حاصل از تحقیق، معنای آن و تفسیر خود از نتایج به دست آمده را برای خواننده متن ارائه کند