کارشناس عقیدتی:

یزد-هدف اصلی دشمن ، تغییر عقاید وباورها است

شناسه خبر : 88602

1398/11/19

تعداد بازدید : 22

یزد-هدف اصلی دشمن ، تغییر عقاید وباورها است
حجت الاسلام حسینی تغییر عقاید و باورها، در ایجاد شبهات، احیای ادیان گذشته و ایجاد فرقه های جدید را از جمله اهداف دشمن دانست.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) مهریز، کارگاه امام شناسی با حضور حجت الاسلام حسینی ،  در جمع طلاب و مسئولین مدرسه برگزار شد.

در این کارگاه سه ساعته حجت‌الاسلام حسینی  به شبهاتی که پیرامون امامت مطرح شده پرداخت وضمن پاسخگویی به این شبهات بیان کرد: افراد به اسم وهابیت ، اسلام ، مسیحیت و..... چه ضربه هایی به اسلام زدند . دشمنان هدفشان این است که با ایجاد شبهه عقاید را عوض کنند .

وی در ادامه بیان کرد : هدف اصلی دشمنان، تغییر عقاید وباورها در سه مرحله ی ایجاد شبهات ، احیای ادیان گذشته و ایجاد فرقه های جدید می باشد که بیشتر این شبهات در مورد زنان است ؛زیرا زنان هم تأثیر پذیر تر وهم تأثیر گذارترند .

مدیر مؤسسه معارف امامت یزد افزود : یکی از اهداف مستشرقین این است که اسلام وتشیع را آنگونه که می خواهند به جهان معرفی کنند . تأ ثیر مستشرقین در جامعه تشیع عبارتند از : معرفی تشیع درعالم به روش خودشان ، ترجمه نظریات آنها ونشر آن در ایران ، جذابیت بالا وزبان شیوا در بیان نظریه .

حسینی در ادامه به مباحث امامت پرداخت وگفت : چهارچوب اصلی این است که همه چیز باید حول محور امامت بچرخد . مباحث امامت مباحث اثباتی است یعنی حد مرز تشیع در عقاید چیست ؟

ایشان در ادامه افزود: مباحث امامت از مباحث ثبوتی است  یعنی از مباحث درون شیعی است .همچنین از مباحث تاریخی است ؛ اگر ما تاریخ را خوانده بودیم می فهمیدیم که این حرفها حرف های جدیدی نیست قبلا هم بوده وباید روی تاریخ اهل بیت کار کنیم وبحث دیگر، امامت کاربردی است وبایددر تمام موارد زندگی به کار ببریم .

در پایان شبهاتی پیرامون امامت در قرآن، وحی وغیره  مطرح شد و به صورت مباحثه وتبادل نظر به شبهات پاسخ داده شد .