نشست پژوهشی

مرکزی ساوه نشست پژوهشی بصیرت افزایی مرکز تخصصی ریحانه الرسول سلام الله علیها ساوه

شناسه خبر : 86182

1398/10/15

تعداد بازدید : 41

مرکزی ساوه  نشست پژوهشی بصیرت افزایی مرکز تخصصی ریحانه الرسول سلام الله علیها ساوه
برگزاری نشست پژوهشی بصیرت افزایی با موضوع پیام های راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب در مرکز تخصصی ریحانه الرسول سلام الله علیها ساوه برگزار گردید.

با آغاز هفته پژوهش نشست پژوهشی با موضوع پیام های راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب در مرکز تخصصی-حوزوی ریحانه الرسول (سلام الله علیها) با حضور حجه الاسلام و المسلمین حق پرست برگزار گردید.

جلسه با قرائت دعای فرج و سلام بر ائمه معصومین (علیهم السلام) وتبریک هفته پژوهش آغاز گردید.

ایشان فرمودند:بیانیه مهم و تاریخی گام دوم انقلاب درست در زمانی مطرح شد که دنیا در زمینه انقلاب و شعائر انقلاب به زانو در آمده است. و صدور انقلاب با گام دوم گره خورده است.

دقیقا این بیانیه در زمینه همان نگاه امام خمینی(ره) است که می خواست انقلاب را به دنیا صادر کند.

در ادامه افزودند:گام دوم انقلاب دقیقا مفهوم انقلاب و حقیقت انقلاب را لحاظ می کند این گام انحراف از انقلاب یا تغییر آرمان های انقلاب نیست. اساسا مفهوم گام دوم یعنی گام اول طی شده است و حال نوبت عملیاتی شدن گام دوم است.

ما باید ببینیم گام دوم انقلاب مبنایش چیست؟ شعارش چیست؟ منطقش چیست؟

آن چیزی که از ما خواسته شده است این است که جوان ها باید میدان ها را فتح کنند چون فکر و دغدغه آنها نوین و جدید است ( محور اصلی در این گام جوان ها هستند) خطاب مقام معظم رهبری همه به جوانان است.

حجه الاسلام حق پرست در پایان فرمودند: گام دوم هم به گذشته انقلاب و هم به آینده انقلاب گره خورده است و متصل است . که انشالله مولفه های انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) با این 7 گام کاملا هم خوانی دارد حرکت جامعه رو بسوی امام زمان است چون بیانیه دوم مربوط به دنیا و آخرت است می تواند ما را به انقلاب جهانی حضرت مهدی برساند.

این 7 گام عبارتست از:

1.عرصه علم و پژوهش 2. معنویت و اخلاق 3.اقتصاد 4. عدالت و مبارزه با فساد 5. استقلال و آزادی 6. عزت ملی 7. سبک زندگی

این مسیری است که با اراده و جزم ملی و امید و عمل به آن ما را بخدا می رساند.