کرمان بازدید طلاب مدرسه علمیه فاطمیه کرمان از کتابخانه آیت الله شیرازی

شناسه خبر : 84549

1398/09/11

تعداد بازدید : 27

کرمان  بازدید طلاب مدرسه علمیه فاطمیه کرمان از کتابخانه آیت الله شیرازی
طلاب مدرسه علمیه فاطمیه کرمان از کتابخانه آیت الله سید جواد شیرازی بازدید کردند.

    

طلاب مدرسه علمیه فاطمیه کرمان از کتابخانه آیت الله سید جواد شیرازی بازدید کردند.

در این بازدید طلاب پس از زیارت مزار آقا سید جواد شیرازی،  به توضیحات مسئول کتابخانه گوش فرا دادند. ایشان به معرفی کتابخانه مذکور پرداخت و اظهار داشت: «کتابخانه عمومی آیه ا... سید جواد شیرازی معروف به مزار آقا سید جواد شیرازی می باشد، که از نوادگان امام سجاد (ع) و صاحب منصب قضاوت و امام جمعه کرمان در زمان فتحعلی شاه بوده است.  وی همچنین به تدریس و تفسیر قرآن و مثنوی می پرداخته است».  مسئول این کتابخانه در ذکر مقام شامخ این عالم بزرگ، افزود:  «حاج ملا هادی سبزواری فیلسوف طبیب و فقیه زمان به مدت دو سال به صورت ناشناس در کلاس های تفسیر ایشان شرکت می نموده اند.  به سبب مقام شامخ این عالم بزرگ، بسیاری از علمای کرمان در این مکان مقدس مدفونند».

 وی در ادامه توضیح داد که: «این مکان در سال 1382 به همت نهاد کتابخانه های عمومی با بهسازی فضا به کتابخانه عمومی آیت ا...سید جواد شیرازی تبدیل شد و هم اکنون با دوسالن مطالعه مجزا ویژه خواهران و برادران، بخشهایی نظیر مرجع، مخزن، نوجوان، دفاع مقدس، کمک درسی و استان شناسی، بخش کودک، نشریات و با بیش از هجده هزار جلد کتاب در زمینه های"قرآنی، مذهبی، روانشناسی، ادبیات و تاریخ ... ،" بیش از 1500 نفر عضو فعال به فعالیت خود ادامه می دهد».

طلاب پس از طرح سوالات خود در خصوص نحوه عضویت در کتابخانه، از سالن مطالعه کتابخانه نیز بازدید به عمل آوردند. این بازدید مورد توجه و استقبال طلاب قرار گرفت.

 

اخبار مرتبط