کارشناس:

یزد-كارگاه آموزش مهارت وبلاگ نويسي

شناسه خبر : 84486

1398/09/10

تعداد بازدید : 18

یزد-كارگاه آموزش مهارت وبلاگ نويسي
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها بافق ، از برگزاری كارگاه آموزش مهارت وبلاگ نويسي با حضور كارشناس خانم دهقانزاده در جمع طلاب و اساتید خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها،خانم دهقانزاده در بیان هدف از برگزاري اين كارگاه گفت: ساخت يك وبلاگ، ارسال مطالب در وبلاگ، ويرايش و ايجاد تغيير در مطالب قبلي ، موضوع بعدي وبلاگ و ايجاد زير شاخه وبلاگ ، تغييرظاهري وبلاگ، تغيير كلي قالب وبلاگ، بخش تنظيمات وبلاگ ، لينك كردن به متن جهت دانلود فابل بيننده ، لينك دادن به تصوير جهت باز شدن صفحه اي ديگر و ... از اهداف این کارگاه است.

خانم دهقانزاده با تأکید بر اینکه مطالبي كه در وبلاگ منتشر مي شود حتما بايد محوريت و رويكرد پژوهشي داشته باشد افزود: طلاب مي توانند به پايگاه پويش مراجعه نموده و از اطلاعات مفید این پایگاه نظير اطلاع رساني پژوهشي و مصاحبه ، گزارش ، خبر ، معرفي آثار علمي و نويسندگان ، معرفي مراكز و مؤسسات علمي، معرفي كتابخانه هاي سطح شهر، انعكاس فعاليت هاي پژوهشي مدرسه و...، آموزش مطالب پژوهشي ، معرفي بانك هاي اطلاعاتي پژوهشي از قبيل (مقالات ،چكيده مقالات ، تحقيقات پاياني ، چكيده تحقيقات پاياني و... ) استفاده کنند.

وي اظهار کرد: از يك وبلاگ پژوهشي اهدافی مانند ترويج فرهنگ پژوهش در مدارس علميه، ارتقاء سطح دانش و مهارت پژوهشي مخاطبان در مدارس، شناسايي طلاب پژوهشگر و نويسنده و تشويق آنان مورد انتظار است.

ایشان در ادامه اظهار داشت: در یک وبلاگ بهتر است مطالب به شكل نو و آميخته با جذابيت هاي هنري؛ نگارشي و با استفاده از طرح و عكس و ... به مخاطب عرضه شود، و به گرايش هاي متنوع با توجه به نياز مخاطبان توجه شود، استفاده از آثار مخاطبان در اولويت قرار بگيرد و مطالب مطابق با باورهاي ديني ، متقن و به صورت مستند و متناسب با مخاطبان خواهر عرضه شود و به مناسبت هاي ديني و ملي نیز توجه شود.