مرکز پژوهشی حضرت زهرا س

یزد-مرکز پژوهشی حضرت زهرا سلام الله علیها افتتاح شد

شناسه خبر : 83177

1398/08/14

تعداد بازدید : 59

یزد-مرکز پژوهشی حضرت زهرا سلام الله علیها افتتاح شد
مدیر مرکز پژوهشی حضرت زهرا (سلام الله علیها) از افتتاح مرکز پژوهشی با حضور حجت الاسلام علی اکبر حصاری معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها،مریم السادات نبوی مدیر مرکز پژوهشی حضرت زهرا (سلام الله علیها) در ابتدای این مراسم اظهار داشت: از اواخر سال ۹۷ تدوین برنامه منظم و دقیق را در اولویت فعالیت گذاشته و بعد از طی جلسه با موسس  محترم آیت الله اعرافی، اعضای این مرکز شروع به کار نمودند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در ابتدای فعالیت این پژوهشکده بیان داشت: دو موضوع مهمی که این پژوهشکده به آن پرداخت ، تدوین برنامه جامع عفاف و حجاب و همچنین مدیریت فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه ای بود.

مدیر پژوهشکده حضرت زهرا (سلام الله علیها) اظهار کرد: اعضای مرکز پژوهشی در حال فعالیت مستمر جهت تولید کتاب با محوریت دلایل عفاف گریزی در بین نسلها هستند و بالغ بر ۶۰ درصد کار نیز تاکنون انجام شده است.

وی در پایان گفت : کرسی های آزاد اندیشی، طرح های پژوهشی کتاب نویسی با رویکرد مسائل روز و برگزاری نشست های علمی و پژوهشی برای طلاب از برنامه های آینده این مرکز می باشد.

در ادامه این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر مدیر حوزه های علیمه خواهران استان یزد بیان داشت: این پژوهشگاه، با ظرفیت بسیار خوب برای طلاب ، مرکزی مستقل از حوزه های علمیه خواهران می باشد که آثار پژوهشی مفیدی در این مدت تولید کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر با اشاره به حمایت های موسس محترم  آیت الله اعرافی از این پژوهشکده، بیان داشت: این مرکز  انجام پژوهشهای کاربردی بر اساس اهداف حوزه، تولید آثار تخصصی و پژوهشی در محور علوم انسانی، انتشار نشریات تخصصی، برگزاری نشست ها و همایش ها را در راس وظایف خود قرار داده است.

در انتهای این مراسم نیز «حجت الاسلام والمسلمین حصاری »معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران در سخنانی بر اهمیت و ضرورت نقش حوزه در سطح جامعه پرداخت و بر حمایت از فعالیت های پژوهشی تاکید کرد.

ایشان در ادامه فرمودند :تحقیق و پژوهش در انقلاب اسلامی دستاورد مهمی است که شاید در دادن امارها حساب نشود و نسل کنونی چندین الگو را تجربه می کند که با طرح و پژوهش درست می توان او را در این سیل عظیم فکر و مکتب یاری رساند تا بتواند گذر نسل به نحو احسنت طی شود در پایان  مطالبات خانم نبوی هم بررسی شد و به پژوهشگران برتر هدایایی تقدیم شد.