استاد حوزه:

یزد- میزگرد تخصصی با موضوع شیوه های جذب نوجوان و جوانان به نماز

شناسه خبر : 83158

1398/08/14

تعداد بازدید : 18

یزد- میزگرد تخصصی با موضوع شیوه های جذب نوجوان و جوانان به نماز
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها، از برگزاری اولین میزگرد تخصصی با محوریت شیوه های جذب نوجوان و جوانان به نمازدر حضور استاد صباغی مدیر مدارس نور خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها،استاد صباغی با اشاره به اهمیت نماز بیان کرد: اهمیت نماز بر کسی پوشیده نیست و در صدر اسلام نماز جزءاولویت های دین اسلام بوده است. و یک مسلمان واقعی صفر تا صد آموزه های دین را می پذیرد .چه این آموزه ها اعتقادی باشد و چه عملی .

وی در ادامه با اشاره به آیه قرآن بیان کرد :اگر نماز واقعی و ثمر بخش باشد باید تنهی عن الفحشاء به معنای واقعی باشد و نماز که جزءبهترین حسنات است باعث از بین رفتن بدی ها و زشتی ها می شود.

ایشان در پاسخ به این سوال که دعوت به نماز چیست؟خاطر نشان کرد:منظور از دعوت به نماز ،نمازی است که قائم باشد و و قدرت ایستادگی به شخص را بدهد .و در قرآن هم آمده است :اقام الصلوه .برای داشتن نماز خوب باید برنامه داشت و حضور قلب داشته باشیم و حضور خداوند را درک کنیم.امام علی (ع) فرمودند:اعبد الله کانّک تراه فام لم تراه فانّه یراک.

استاد حوزه تصریح کرد: برای جذاب سازی نماز در بین نوجوانان و جوانان می توان فعالیت های  را انجام داد و از روش های مختلف کمک گرفت از قبیل این که: فعالیت ها مطابق با  کانون رغبت مخاطب باشد، تدریجی و مرحله ای ،ایجاد شوق  جذابیت و بدون اجبار،آموزش غیر مستقیم ، ایجاد موقعیت و تجربه معنوی ، عدم سختگیری وآسان گرفتن، فضا سازی و تزیین وعطر آگین کردن ، رعایت وقت و حوصله، تشویق مدرسه و خانواده و حضور در مراسم با شکوه و مهم جلوه دادن برنامه و... این برنامه است.

خانم قدرتی در پایان خاطر نشان کرد :برای رفع اشکال طلاب  و شبهات در این موضوع  با استاد جلسه دیگری نیز با این موضوع برگزار شود.