استاد حوزه:

یزد-اگر ما امروز مرگ بر آمریکا نگوییم، آنها مرگ ما رامی‌خواهند

شناسه خبر : 83141

1398/08/13

تعداد بازدید : 14

یزد-اگر ما امروز مرگ بر آمریکا نگوییم، آنها مرگ ما رامی‌خواهند
به مناسبت سیزده آبان نشست علمی- پژوهشی با حضور کمال مروتی از اساتید حوزه در مدرسه علمیه با موضوع «اقتصاد و راههای برون رفت از تحریم(شروع دوره جدید از 13 آبان)» در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان آقای کمال مروتی در این جلسه بیان کرد:  در 28 مرداد1322 که انگلیسیها رفتند آمریکائیها آمدند. آنها چند حربه را شروع کردند: 1- فتنه‌های داخلی که جنگ عراق علیه ایران نماد آن است که صدام در این جنگ هیچ کاره بود و آمریکائیها همه کاره بودند2- تهاجم فرهنگی در سال 70 که خیلی اثر آن عمیق بود. هر چند الان هم تهاجم فرهنگی است؛ اما در دهه 70 جنگ فرهنگی صورت گرفت. سومین مسئله آمریکائیها فتنه سیاسی 88 بود از لحاظ اقتصادی ضربه زیادی به کشور ما وارد شد. سه حربه نظامی، فرهنگی و سیاسی دشمن به شکست منجر شد.

ایشان اذعان کرد: چهارمین حربه دشمن که در سال 90 شروع شد، تحریم اقتصادی است. انواع خصومت‌های اقتصادی معاصر(1388 به بعد)خصومت های اقتصادی خارجی و خصومت های اقتصادی داخلی است.

استاد حوزه خصومت های اقتصادی خارجی را این گونه اظهار کرد: طراحی و اجرا  تحریم ها در خارج از کشور که موارد: تحریم بنزین، تحریم بانکی، تحریم نفتی، تحریم کالای دارویی و تجهیزاتی، تحریم تکنولوژی، تحریم حمل و نقل  است. که اهداف عملیاتی این تحریم‌ها تورم شدید، بیکاری شدید و کمبود کالاست و اهداف نهایی آن تغییر در رفتار نظام به صورت کوتاه مدت و تغییر در ساختار نظام به صورت میان مدت می‌باشد.

مروتی گفت: خصومت اقتصادی داخلی را در رفتار نامناسب مصرفی، رفتار نامناسب تولیدی و رفتار نامناسب برخی مسئولین می‌توان برشمردکه اثر تشدید  آنها باعث تورم، بیکاری و کمبود کالا می‌شود.

وی افزود:  با تاکیدات مقام معظم رهبری در جنگ اقتصادی راه برون رفت از این تحریم ها  اقتصاد مقاومتی است. برای برخی از مردم اقتصاد مقاومتی نخوردن و زندگی خوب نداشتن ترجمه شده ، در حالی که اقتصاد مقاومتی یعنی رفاه بیشتر و بهترین زندگی داشتن است.

استاد حوزه علمیه در بیان مطالبش تاکید کرد: نقش مهم خانواده‌ها در این جنگ اقتصادی در تقویت تولید ملی است. بارونق تولید در ایران جلوی واردات گرفته میشود. تولید که زیاد شود، قیمت کالا کم می شود؛ وظیفه دوم تقویت فرهنگ اقتصادی صحیح است که تربیت اقتصادی باید در عقاید، احکام، اخلاق و سواد اقتصادی صورت بگیرد.

استاد در پایان به سوالات طلاب در خصوص نقش رهبری و وظیفه ایشان در جنگ اقتصادی و بی‌کفایتی برخی مسئولین جواب دادند که با تاکیدات رهبری مردم باید در انتخابات خوب انتخاب کنند تا نتیجه خوب آن را ببینند.