برگزاری نشست پژوهشی در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهداد

شناسه خبر : 82961

1398/08/08

تعداد بازدید : 34

برگزاری نشست پژوهشی در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهداد
نشست معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراسلام الله علیها شهداد با طلاب این مدرسه برگزار شد.

نشست معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراسلام الله علیها شهداد با طلاب این مدرسه برگزار شد.

دراین نشست که در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهداد و با هدف ترغیب هر چه بیشتر طلاب به امر تحقیق و پژوهش برگزار شد،  معاون پژوهش مدرسه، سرکار خانم پورجمعه اظهار داشت: دراهمیت امرپژوهش همین بس که خداوند حکیم درقرآن به قلم وآنچه می نگارد سوگند یادکرده ومی فرماید: «ن والقلم ومایسطرون» ودراولین آیات نازل شده برپیامبر(صلی الله علیه وآله)  از تعلیم با قلم سخن به میان آورده وفرموده: «الذی علم بالقلم».

وی در ادامه گفت:مسیر موفقیت در تمام عرصه ها از جمله :تحصیل،تبلیغ،تدریس ،مدیریت وغیره، از دروازه پژوهش می گذرد وهرکس بخواهد درهر کدام از این عرصه ها فعالیت کند وموفقیتی  به دست آورد، لازم است اول یک پژوهشگر موفق باشد.

ایشان در ادامه افزود : باتوجه به اینکه یکی از مهم ترین اهداف یک طلبه از تحصیل در حوزه علمیه فراگیری علوم ومعارف اسلامی است،پژوهش می تواند دررسیدن به این هدف مهم و امر خطیر بسیار اثرگذار باشد.

وی تاکید کردند: امروزه جامعه اسلامی گرفتار معضلات ومشکلات عظیم دینی واجتماعی  از جمله :بی حجابی وبدحجابی،اعتیاد جوانان،طلاق ومشکلات واختلافات خانوادگی ومسائلی ازاین قبیل است،که پژوهش می تواند در حل این مشکلات به طلاب که پرچم دار جهاد فرهنگی هستند ،کمک زیادی نماید.

وی افزود: اگرعاشورا اتفاق افتاد دلیل آن جهل وعدم شناخت مردم آن زمان نسبت به امام زمانشان بوده ،بنابراین برای اینکه ما در جامعه امروزی به این بلا گرفتارنشویم وامام زمانمان را تنها نگذاریم لازم است خود را مجهز به سلاح علم ودانش وآگاهی نماییم.

ایشان درپایان به این نکته اشاره کرد که برای اینکه یک پژوهشگر موفق شویم نیازمند کسب تخصص ومهارت های لازم ومطالعه هدفمندوتفکرخلاق واستفاده هرچه بیشتر از فرصت ها وامکانات موجود هستیم.

اخبار مرتبط