البرز . معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران - معرفی کتاب منطق موجز به ترجمه سرکار خانم منیژه هاشم خانی

شناسه خبر : 82479

1398/07/24

تعداد بازدید : 44

البرز . معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران - معرفی کتاب منطق موجز به ترجمه سرکار خانم منیژه هاشم خانی
معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران کتاب منطق موجز به ترجمه سرکار خانم منیژه هاشم خانی از اساتید حوزهدعلمیه خواهران استان البرز بهمنظور بهره مندی طلاب معرفی می نماید .

معرفی کتاب منطق موجز: منیژه هاشم خانی

كتاب منطق  موجز (ترجمه و تصحیح کتاب الموجز خنجی ) ترجمه وتصحیح سرکار خانم منیژه هاشم خانی استاد حوزه علمیه خواهران استان البرز  در 144صفحه از سوی انتشارات ارمغان حیات در سال 1396 منتشر شده است.

نگارنده از برگزیدن کار تصحیح و ترجمه یک متن قدیمی در باب منطق ، از میان کارهای مختلف پژوهشی ، اهدافی را به این شرح در نظر داشته است:

1-    معرفی و احیای میراث مکتوب گذشتگان :زیرا اصل در انسانیت انسان همان فرهنگ و اندیشه اوست . به خصوص آنچه مربوط به نظام فکری و حاکم بر این فرهنگ است ،به زبان عربی نوشته شده و متاسفانه دور از دسترش آن دسته از جویندگان ایرانی است .از نظر نگارنده امر تصحیح و ترجمه برای این اهمیت دارد که این رشته از فرهنگ اسلایم ایران بخش عمده ای از فرهنگ ملی ایران است که به حکم ضرورت مردم این مملکت آن را بشناسند .       

2-    در این برهه از زمان که در دنیا تهاجم فرهنگی و یورش فرهنگی علیه فرهنگ های اصیل کشور ما بالاخص کشور اسلامی رونص دارد ؛ و یکی از راههای تهاجم فرهنگی ، ازخود بیگانگی فرهنگی است . برای مبارزه با این معضل بهتر است از طریق فرهنگی به مبارزه برخیزیم و فرهنگی غنی خود را به نسل جوان مرفی نماییم و برای انجام این مهم ، یکی از بهترین ها راهها معرفی برزگان و اندیشمندان می باشد .یکی از این متفرکانو صاحبان اندیشه ابوعبدالله افضل‌الدین محمد بن نام‌آور بن عبدالملک خنجی است که اثر جامع و دقیق و دعین حال موجز و مختصر او در باب منطق نام «الموجز » در انی رساله تصحیح و ترجمه گردید .

3-    آماده کردن این اثر برای رسیدن به زیور طبع است که ان شالله مورداستفاده علاقمندان به علم  قرار گیرد .

اخبار مرتبط