اصفهان/ بازدید از مرکز تخصصی تفسیر فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها اصفهان توسط مدیرکل پژوهش‌های عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قم جناب حجت الاسلام والمسلمین ربانی

شناسه خبر : 82235

1398/07/17

تعداد بازدید : 14

در بازدید از مرکز تخصصی تفسیر فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها،که در تاریخ ۷/۸ /۱۳۹۸ انجام پذیرفت؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای محمدتقی ربانی مدیرکل پژوهش‌های عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قم و همراه ایشان جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای حسین قاسمیان سرپرست اداره امور پژوهشگران، سرکار خانم سهرابی معاون پژوهش مدیریت استان، سرکار خانم کاشانی مدیریت مرکز تخصصی فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای فراهینی ریاست محترم هیئت امناء مرکز تخصصی فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها و همچنین جناب آقای دکتر مهدی حبیب‌اللهی ریاست علمی مرکز پژوهشی فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه که برخی از طلاب مرکز پژوهشی نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای فراهینی به معرفی مرکز تخصصی تفسیر فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها و ظرفیت‌ها و ویژگی‌های این مرکز به‌صورت کامل پرداختند.

 در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا ربانی در بیاناتی در ابتدا به جایگاه پژوهش و سخنان مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت پژوهش در کشور و همچنین در حوزه‌ها اشاره داشته و بیان نمودند که یک مرکز پژوهشی باید شرایط و ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود را داشته باشد. ازجمله شرایطی که در یک مرکز پژوهشی باید مدنظر گرفت این است که فضایی ایجاد شود تا طلبه‌ها به‌راحتی در آن مکان بتوانند مشغول مطالعه و تحقیق شوند. لذا در این راستا مراکز پژوهشی‌ای در سطح کشور ایجادشده که هدف‌های کلانی به همراه داشته و در ابتدا به‌صورت شیب ملایم کار خود را انجام داده تا بتوانند پس‌ازآن موفقیت‌های چشمگیری به دست آوردند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای قاسمیان در مورد آیین‌نامه و دستورالعمل‌های یک مرکز پژوهشی توضیح دادند.

در خاتمه جلسه نیز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای فراهینی به‌عنوان ریاست هیئت‌امنا مرکز پژوهشی انتخاب‌شده و سپس مدعوین و مهمانان به بازدید از مرکز پژوهشی کتابخانه تخصصی و کتابخانه دیجیتالی و سایت پرداختند. لازم به ذکر است در پایان جلسه مقرر شد در تاریخی مقتضی، زمینه افتتاح رسمی مرکز با حضور آقایان آیه الله مقتدایی، حجت‌الاسلام بهجت پور و هیئت همراه زیدعزهمفراهم گردد

.