اردبیل اولین نشست پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب در مدرسه الزهرا سلام الله علیها خلخال

شناسه خبر : 81291

1398/06/27

تعداد بازدید : 50

اردبیل اولین نشست پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب در مدرسه الزهرا سلام الله علیها خلخال
به گزارش خانم رقیه یوسفی معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال ،اولین نشست پژوهشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با عنوان «معنویت و اخلاق» از سرفصل های بیانیه گام دوم انقلاب با حضور خانم شاهنده در مورخ 98/6/16 در این مدرسه برگزار شد .

 

 خانم شاهنده در جمع طلاب  گفت: ایام محرم برای ما فرصتی است که از هر دو جهت معنویت و بصیرت خود را مسلح کنیم.

خانم شاهنده در ادامه به بیان دو هجرت مهم در تاریخ اسلام که باعث ماندگاری و ثبات قدم اسلام شده اشاره کرده و گفت: دو هجرت پیامبر گرامی اسلام و امام حسین(علیهم السلام) آنقدر مهم و قابل اهمیت هستند که باید در فرصت مناسب تبیین و جزئیات آن گفته شود.

وی در ادامه به بیان اهمیت فوق العاده معنویت و اخلاق در زندگی افراد و بویژه طلاب اشاره کرده و گفت: معنویت و توسل دو رکن جدایی ناپذیر زندگی طلاب بوده  وخواهران طلبه باید  حساب ویژه ای برای این دو رکن در زندگی  شان باز کرده و با اعمال و رفتارشان  دیگران را نیز به سمت این دو رکن حیات بخش و آخرت ساز سوق دهند.

استاد حوزه علمیه خواهران با برشمردن سرفصل های بیانیه گام دوم انقلاب افزودند: محورهایی همچون علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد، عزت ملی، مرزبندی با دشمن، سبک زندگی اسلامی، روابط خارجی  نیاز به جلسات متعدد برای بحث و گفتگو و تبیین دارند که ما در این چند جلسه به لطف خداوند چند محور را به تفصیل بیان خواهیم کرد.

ر

اخبار مرتبط