معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان خبرداد:

گلستان تمدید زمان شرکت در همایش ملی جستارهای پژوهشی باتاکید بر بیانیه گام دوم

شناسه خبر : 80799

1398/06/13

تعداد بازدید : 334

گلستان تمدید زمان شرکت در همایش ملی جستارهای پژوهشی باتاکید بر بیانیه گام دوم
به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، در جلسه سیاستگزاری همایش ملی «جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم» در مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان این همایش تا 8آبان 98 ارسال آثار تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، در جلسه سیاستگزاری همایش ملی «جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم» در مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان این همایش تا 8آبان 98 ارسال آثار تمدید شد.

* نهادینه و اجرایی کردن بیانیه در سطح جامعه، هدف اصلی همایش

در ابتدای جلسه، خانم سیده نفیسه حسینی واعظ مدیر استان و رئیس همایش بیان کرد: قسمت عمده ای از بیانیه گام دوم به عهده حوزه های علمیه و حوزه خواهران به جهت نقش مهمشان در سطح جامعه است.

وی با بیان این که این همایش با هدف نهادینه و اجرایی کردن بیانیه در سطح جامعه انجام می شود و در این راستا باید با اراده ای قوی و همتی والا همگان تلاش نمایند، اضافه کرد: الحمدلله امروز ایران به عنوان یک قدرت در مقابل دشمنان و استکبار جهانی قرار گرفته است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اظهار امیدواری کرد که اجرایی شدن این بیانیه به خصوص در میان جوانان و همه مسلمانان جهان، قدمی باشد جهت نزدیک شدن به ظهور و زمینه سازی حکومت امام زمان عجل الله تعالی.

* جهت علمیت بخشی همایش باید تلاش نمود

در ادامه جلسه حجت الاسلام جلیل عراقی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس ضمن بیان پیشنهاداتی، بر تقریبی کردن موضوعات در میان محققان شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: علاوه بر مسائل شکلی و اجرایی که به خوبی در حال انجام و پیگیری است، باید علمیت همایش و مباحث و مقالات نیز تلاش شود.

* برگزاری همایش نقطه وحدت حوزه و دانشگاه است

همچنین آقای دکتر شریعتی نیاسر استاد دانشگاه و دبیر علمی همایش در ادامه جلسه گفت: مباحث مطروحه در بیانیه و کارکردن در این زمینه، بسیار مهم و ضروری است و فراتر از نامگذاری باید در اندیشه چگونگی کاربردی کردن آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری همایش این است که در تحقیقات پایانی و پایان نامه ها از این همایش و مقالات ارسالی ایده گرفته شود و بصورت تخصصی تر کار شود.

استاد دانشگاه، برگزاری این همایش را نوعی وحدت حوزه و دانشگاه به جهت انجام همکاری ها دانست و برخی موضوعات فراخوان را فراملیتی دانست و بر مسئله تقریب در این زمینه تاکید کرد.

* 8 آبان 98 آخرین زمان ارسال مقالات

همچنین، خانم بهرامی معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و دبیر اجرایی همایش ادامه داد: با توجه به همکاری حوزه و دانشگاه در انجام این همایش، باید تلاش کرد تا سطح فعالیت را ارتقا داد و از ظرفیت های موجود این دو نهاد علمی، بالاترین استفاده را کرد.

وی نیز ضمن تاکید بر علمیت بخشیدن به همایش و نتیجه آن، اعلام کرد: مدت زمان ارسال مقالات تا 8/8/98 تمدید شده است و علاقمندان می توانند آثار خود را به پایگاه این همایش ارسال نمایند.

دبیر اجرایی همایش در ادامه برنامه های خود را پیرامون نحوه برگزاری اختتامیه بیان کرد.           

اخبار مرتبط