معاون پژوهش مدرسه علمیه صدیقه طاهره س انبار آلوم خبرداد:

گلستان- کارگاه مقاله نویسی

شناسه خبر : 80336

1398/05/20

تعداد بازدید : 12

گلستان- کارگاه مقاله نویسی
به گزارش خبری خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران: دوره ی سه روزه ی کارگاه مقاله نویسی با حضور طلاب و دانش آموختگان و شرکت کنندگان در جشنواره ی بانوی کرامت و علامه حلی و رشد با حضور دکتر حسینعلی سرگزی در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) شهر انبارالوم برگزار شد.

به گزارش خبری خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران: دوره ی سه روزه ی کارگاه مقاله نویسی با حضور طلاب و دانش آموختگان و شرکت کنندگان در جشنواره ی بانوی کرامت و علامه حلی و رشد با حضور دکتر حسینعلی سرگزی در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س)  شهر انبارالوم برگزار شد.

دکتر سرگزی گفت: مقالات پایانی  باید دارای عنوان و چکیده ,مقدمه،متن ،نتیجه گیری و فهرست باشد در عنوان مقالات باید هدف مقاله مشخص باشد. و موضوع مقاله روشن و شفاف باشد و هیچ گونه ابهامی نداشته باشد .

دکتر سرگزی در ادامه بیان کرد: هدف از نگارش چکیده فراهم آوردن تصویری کلی از محتوای مقاله است و به خواننده در تصمیم گیری برای مطالعه یا عدم مطالعه متن اصلی کمک می کند . چکیده باید در در انتهای متن نوشته شودتا محقق تسلط کامل بر موضوع داشته باشد.

دکتر سرگزی خاطر نشان کرد: مقدمه ی مقاله مشتمل بر بیان مسئله و پیشینه تحقیق و اهمیت و ضرورت تحقیق است و باید به دقت این سوالات را پاسخگو باشد تا هیچ شبهه ای در مورد آن باقی  نماند.

وی افزود : در متن تحقیق باید یافته ها مورد بحث و بررسی و تحلیل قرار بگیرد و شیوه ارجاع دهی در متن باید کاملا مورد دقت قرار بگیرد .در ارجاع می توان از انواع ارجاع که شامل ارجاع ترکیبی و توضیحی  می شود استفاده کرد. در نتیجه گیری باید یافته های مهم وبرجسته را جمع بندی کرد.

دکتر سرگزی در پایان افزود: در طول تحقیق ممکن است محقق به راهکارهایی در زمینه موضوع و مسئله رسیده باشد که در این قسمت آن را بیان می کند و پیشنهادات کاربردی خود را مطرح می نماید .محقق ممکن است به این نتیجه برسد که موضوع نیاز به پژوهش های دیگری دارد که در مقاله او جایگاهی ندارد در این صورت انها را در قالب پیشنهاد  پژوهشی مطرح می کند که انها می تواند راهگشای طلاب دیگر باشد.

اخبار مرتبط