معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء (سلام الله علیها) همدان خبر داد

همدان - نشست « زیبایی های حجاب » به مناسبت دهه کرامت

شناسه خبر : 79242

1398/04/20

تعداد بازدید : 36

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء( سلام الله علیه )از برگزاری نشست « زیبایی های حجاب » به مناسبت دهه کرامت در این مدرسه خبر داد.

غیاثی در این باره گفت:مطالعه و تبیین ابعاد مختلف شخصیتی و زندگینامه سرشار از علم و معرفت حضرت معصومه(سلام الله علیه) برای جوانان به‌ویژه دختران امری ضروری است. از جمله شاخصه های آن حضرت حجاب و عفاف ایشان است.

در همین رابطه و به جهت آشنایی خواهران با  فلسفه حجاب و احکام آن نشست فرهنگی-پژوهشی «زیبایی های حجاب » با حضور استاد صادقی برگزار گشت.

خانم صادقی در این نشست با استناد به  متون تاریخی گفت: ، در اکثر قریب به اتفاق ملت ها و آیین های جهان، حجاب در بین زنان معمول بوده است؛ هر چند در طول تاریخ، فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و گاهی با اعمال سلیقه حاکمان، تشدیدیا تخفیف یافته است، ولی هیچگاه بطور کامل از بین نرفته است .این امر دلالت برفطری بودن حجاب دارد.

ایشان درادامه با یادآوری،تاریخ حجاب و پوشش زن به داستان آفرینش حضرت آدم و حوا اشاره کرد و گفت: با بررسی آثار و نقوش به دست آمدهاز آثار باستانی،روشن می گردد که پوشش بانوان در گذر تاریخ ، نمادی از جایگاه زن در هر فرهنگ و تمدنی بوده است.

سپس خانم صادقی به شرح فلسفه حجاب پرداخته و اعم آن را تقرب انسان به خداوند بوسیله حجاب ،احیای جایگاه زنان ،حفظ حرمت بانوان و شخصیت آنان در خویشتن و جامعه،حفظ امنیت زن ،خانواده و جامعه ، رونق فعالیتهای اجتماعی اقتصادی بیان کرد.

در پایان این نشست خانم صادقی به احکام ارتباطات انسان در دو مقوله: ارتباط با محارم، غیر محارم در جایگاههای(علمی –شغلی)و (روابط آزاد و دوستانه) پرداخته و هریک را به تفصیل بیان کرد.