معاون پژوهش مدرسه علمیه معصومیه (سلام الله علیها)شهرستان نهاوند خبر داد.

همدان- برگزاری کرسی آزاد اندیشی با عنوان" امید به آینده، روح اصلی بیانیه جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی "

شناسه خبر : 78175

1398/03/20

تعداد بازدید : 16

طیبه زمانیان معاون پژوهش مدرسه علمیه معصومیه (سلام الله علیها) شهرستان نهاوند از برگزاری کرسی آزاد اندیشی با عنوان" امید به آینده، روح اصلی بیانیه جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی " در تاریخ 12/3/98 خبر داد.

   زمانیان گفت:این کرسی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای مولوی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت قم و جنای آقای دکتر شیراوند استاد حوزه و دانشگاه به عنوان استاتید داور این جلسه برگزار شد.

   شرکت کنندگان در این نشست اساتید، کادر و طلاب فارغ التحصیل و در حال تحصیل مدرسه بودند.

   وی افزود: این کرسی که در دو جلسه 60 دقیقه ای برگزار گردید نمایندگان طلاب به عنوان ارایه کننده و منتقد مطالب خود را ارائه نمودند.

زمانیان تصریح کرد:

   خانم گودرز به عنوان ارائه کننده بحث با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)درباره این که  نگاه به آینده باید خوش بینانه باشد گفت: ما باید با بالا بردن سطح علم و آگاهی خود و نپذیرفتن هر خبری از سوی دشمن نهال امید را در دل این مردم کاشته و به تبلیغات دشمن توجهی نداشته باشیم.

   ایشان بیان کرد: کار دشمن پنهان کردن واقعیت ها و سیاه نمایی نسبت به آینده این انقلاب در بین مردم است.توجه به بیانیه گام دوم انقلاب از باب "امید به آینده"خنثی کردن القای نا امیدی از سوی است.

   خانم افراسیابی نیز به عنوان منتقد با بیان این مطلب که بحث درباره جامعه ای است که در آن زندگی می کنیم نه یک جامعه آرمانی. در  جامعه کنونی چند گروه از افراد وجود دارد که یکی از این گروه ها افرادی هستند که مؤ من بوده ولی شرایط موجود در جامعه را مطلوب برای زندگی نمی دانند.طبق آمارهایی که وجود دارد خیلی از جوانان به علت نبود شغل مناسب بیکار هستند، وقتی هیچ حمایتی از همین جوان نیست با چه امید ی در این کشور زندگی کند؟

مشکلات اقتصادی که خودبه عنوان  معزلی بزرگ، خانواده جوان مؤمن را تحت تأثیر قرار داده و عدم امید به آینده را به وجود می آورد.در حالی که هدف در جوامع اسلامی باید با امید بالایی برای امر ظهور مطرح گردد.

   در پایان استاتید محترم داور مطالب را جمع بندی کرده و به این مطلب اشاره داشتند که:یکی از مشکلات جامعه خودسانسوری است. دشمن از امیدواری ما می ترسد ما باید واقع نگر باشیم. هرجا حلقه ی بسته ای از افراد متعهد، جوان و انقلابی داشتیم پیشرفت کردیم.برخی از مشکلات به خود ما بر می گردد، عدم بصیرت و آگاهی مردم باعث شده مسئولینی انتخاب شوند که صلاحیت انجام برخی کارها را ندارند. بنابراین ضمن بیان واقعیت ها، نقد می کنیم و درخواست ها را مطالبه می کنیم.

   در ادامه  این که هر آماری را قبول نکنیم اگر سیل فرار نخبگان به این شکل است پس چطور ایران چنین جایگاه علمی را بدست آورده؟ما قبول داریم یکسری مهاجرت ها هست اما در همه ی دنیا چنین چیزی وجود دارد.پیشرفت هایی که در این 40 سال انقلاب اتفاق افتاده نتیجه زحمات همین جوانان مؤمن انقلابی کشور خودمان است.

   مقام معظم رهبری می فرمایند:طی شدن فاصله ها بین بایدها و واقعیت های موجود خارج از ذهن نیست، چون ما ثابت کردیم با دست خالی به این جا رسیدیم از این به بعد هم می توانیم.درباره روند کاهش ازدواج در کشور عواملی وجود دارد از جمله:-بهانه های بی خودی و توقعات بی جا سنگ اندازی بزرگتر ها دور شدن از سبک زندگی ایرانی،اسلامی عدم توکل بر خدا و ...معیارهای زندگی ما معیارهای اسلامی نیست چون سبک زندگی ها عوض شده. جالب است بدانید در مناطقی که از نظر مالی در رفاه بیشتری به سر می برند آمار طلاق بیشتر است.

   یکی از مهم ترین کارهایی که می توانیم انجام دهیم تغییر در سبک زندگی هاست.