اردبیل جلسه معرفتی - پژوهشی کانون پژوهشی به مناسبت ماه مبارک رمضان در مدرسه فاطمیه سلام الله علیها مشگین شهر

شناسه خبر : 77627

1398/03/08

تعداد بازدید : 42

اردبیل جلسه  معرفتی - پژوهشی کانون پژوهشی به مناسبت ماه مبارک رمضان در مدرسه فاطمیه سلام الله علیها مشگین شهر
زینب کریمی معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمیه ( سلام الله علیها ) مشگین شهر ،ازتشکیل جلسه معرفتی وپژوهشی کانون پژوهشی به مناسبت ماه رمضان با عنوان « فضیلت تلاوت قرآن کریم » در روز شنبه مورخ 98/3/4 در این مدرسه خبر داد .

در این جلسه خانم مکرم سلیمان زاده از اعضای فعال کانون با اشاره به فضیلت تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان گفت: قرآن بهترین هدیه آسمانی است که خداوند توسط خاتم الانبیاء حضرت محمد ( صلی الله علیه وآله وسلم )جهت هدایت بشریت نازل کرده است . عظمت این هدیه آسمانی در این است که درعین سادگی متضمن  پیچیده ترین راز ها و حکمت هاست به گونه ای که هم افراد عادی از آن بهره مند می شوند و هم دانشمندان و مفسران علوم قرآنی مفاهیم عمیق و علوم بسیاری را از آن کسب می کنند.

 وی گفت: قرآن فقط این نیست که بخوانیم و ثواب ببریم ، بلکه دریایی است که درمان همه دردها در آن است چنان که خداوند در سوره یونس آیه 57 می فرماید: «وَشِفَاءٌ لِمَا فِي الصُّدُورِ..  و سرچشمه همه علوم بشری است»، منتها فهم آنها نیازمند تهذیب معنوی و دارا بودن سواد و دانایی متناسب با هر علم است .

خانم سلیمان زاده در پایان گفت: به یقین قرآن می تواند صفا و روشنی ویژه ای به تمام زندگی ما بدهد و از ما افرادی با ایمان و شایسته و طرفدارحق بسازد.