هرمزگان برگزاری کارگاه روش نویسندگی به زبان علمی مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم

شناسه خبر : 77214

1398/02/30

تعداد بازدید : 47

هرمزگان برگزاری کارگاه روش نویسندگی به زبان علمی مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم
معاون مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم از برگزاری کارگاه روش نویسندگی به زبان علمی با حضور دکتر احسان ابراهیمی در سالن اجتماعات این مدرسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) از هرمزگان «کارگاه روش نویسندگی به زبان علمی» با حضور دکتر ابراهیمی در سه محور: درست نویسی؛ ساده نویسی و زیبانویسی، مهم‌ترین اصول و قواعد نگارش علمی به صورت کارگاهی در مدت سه روز به صورت متمرکز در نوبت صبح و عصر برگزار شد. همچنین برای غنای بحث، یک دوره فشرده کارگاه طرح نامه نویسی و پایان نامه نویسی و کارگاه آشنایی با نرم افزارهای تحقیقاتی علوم اسلامی نیز برگزارگردید.

معاون پژوهش مدرسه هدف ‌از گزاری این کارگاه را آشنایی محققان و ‌پژوهشگران خواهر این مدرسه با اصول و روش های نویسندگی به زبان علمی، افزون بر فراگیری مباحث متدولوژي تحقیق و مباحث مرتبط با اتقان و استواری محتوای متن علمی، عنوان کرد.

ایشان افزود: متأسفانه امروزه در مقالات و پایان نامه های علمی، بحث های روش نویسندگی و زبان علمی آثار، بسیار کمرنگ است و بیش‌تر پژوهش‌های انجام شده، از قلم و نگارش بهینه‌ای برخوردار نیست و به زبان گفتاری نوشته می‌شوند، به ویژه در حوزه‌های علمیه که تمرکز بر ادبیات عرب است و مهارت‌های نویسندگی به زبان فارسی، کم‌تر آموزش داده می‌شود و غالب طلبه‌ها در این زمینه ضعیف هستند.

اخبار مرتبط