اردبیل جلسه سیر مطالعاتی کانون پژوهشی در مدرسه ثامن الحجج علیه السلام پارس آباد

شناسه خبر : 77129

1398/02/29

تعداد بازدید : 20

اردبیل جلسه سیر مطالعاتی کانون پژوهشی  در مدرسه ثامن الحجج علیه السلام پارس آباد
به گزارش لیلا صالحی معاون پژوهش مدرسه ثامن الحجج علیه السلام پارس آباد ،جلسه سیر مطالعاتی کانون پژوهشی ازآثار شهیدمطهری(ره) توسط زهرا پاک نفس از اعضای فعال کانون پژوهشی و تربیت مربی آثار شهید مطهری(ره) در سالن کتابخانه مدرسه برگزار گردید .

در این جلسه زهرا پاک نفس ضمن اشاره به اهمیت  کتاب وکتابخوانی افزود : مطالعه و خواندن، فعالیت با ارزشی است که موجب پیشرفت جامعه در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری، اقتصادی و اجتماعی می‌شود، اما بسیاری از افراد این مهم را نادیده گرفته و وقت خود را صرف کتابخوانی و ارتقای خود و جامعه نمی‌کنند. کتاب منبع باارزشی از اطلاعات غنی بوده و خواندن کتاب موجب افزایش دانش و اطلاعات خواهد شد.

عضو فعال کانون پژوهشی  حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) به ویژگی های آثار شهید مطهری(ره) اشاره نموده و بیان کردند: آثار شهید مطهری(ره) از غنای مباحث بالایی برخوردار است که تا امروز نیز پاسخ گوی شبهات ومسائل روز می باشد . شناخت وفهم نیاز های ثابت ومتغیر جامعه وپاسخگوی عقلانی ومبنایی به آنها در هر زمانی ، از رموز موفقیت یک دانشمند مصلح است . ایجاد نظام فکری متین بر اسلام ناب محمدی ( ص ) ، ساده و روان بودن و پاسخ گویی به مسائل ونیازهای روز از جمله ویژگی های آثار شهید مطهری(ره) می باشد.

در ادامه خانم پاک نفس ضمن معرفی آثار شهید مطهری از ساده به مشکل، برنامه جامعی برای سیر مطالعاتی طلاب به صورت ماهانه ارائه کردند ومقرر گردید این جلسه به صورت ماهانه برگزارشود تا روند سیر و پاسخ به سؤالات احتمالی بررسی شود.

اخبار مرتبط