در مدرسه علمیه الزهراء(س) کلاردشت؛

نقش طلاب در تحقق عدالت مهدوی بررسی شد

شناسه خبر : 76930

1398/02/24

تعداد بازدید : 49

نقش طلاب در تحقق عدالت مهدوی بررسی شد
کرسی آزاد اندیشی با عنوان" نقش طلاب در تحقق عدالت مهدوی" در مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) کلاردشت برگزار شد.

، خانم سپیده کیهانی کارشناس پژوهش در این کرسی ابتدا به تعریف عدالت  و نقش بی بدیل آن در جامعه و افراد و در ادامه به نقش عدالت در حکومت  جهانی امام زمان (عج الله تعالی فرجه)  و نقش طلاب در تحقق عدالت مهدوی پرداخت.
وی افزود: در دوران ظهور و حکومت عدالت گستر حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه)، اصل عدالت در همه مسائل کلی و فرعی هستی جریان دارد؛ به گونه ای که هیچ ستمی به احدی روا نمی شود. چنان که امام رضا(علیه السلام) فرمودند: خدا به وسیله وی زمین را از هرگونه ستمی پاک می گرداند و آن گاه که ظهور کند، قانون عادلانه را در بین مردم رواج می دهد، در نتیجه هیچ کس دیگر ظلم نخواهد کرد.
کارشناس پژوهش تصریح کرد: آشنایی و درک درست کلمه عدل، انتخاب درست کارگزاران با توجه به معیارهای صحیح عدالت، برخورد صحیح با هرگونه بی عدالتی که این امر هم درجاتی دارد و برگزای توازن در شرایط زندگی کردن افراد جامعه از جمله عوامل مهم در زمینه سازی عدالت مهدوی در جامعه هستند.
وی بیان کرد: شیعیان به خصوص طلاب حوزه های علمیه در این جامعه وانفساه و پر از شبهات دینی،  برای برنامه ریزی، رفع مشکلات و ظلم هایی که در حقشان می شود، تنها امیدشان حضرت مهدی موعود بوده و هست؛ در واقع طلاب، سربازان امام زمان(عج الله تعالی فرجه) هستندکه باید به درستی وظیفه طلبگی را بشناسند.
کیهانی در ادامه تاکید کرد: طلاب باید  در زمینه اعتقادات، اخلاق و احکام با جدیت مطالعه کنند که این امر نیازمند داشتن تقوای درونی است تا بتوانند به عنوان کارشناس دینی فعالیت موثر داشته باشند.
وی اضافه کرد: طلاب باید به گونه عمل کنند که مردم جذب امام عصر(عج الله تعالی فرجه) شوند تابدین وسیله  عدل مهدوی در جهان گسترش یابد
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که دشمن در حال حاضر مباحث دینی به خصوص مهدویت را تحت الشعاع قرار داده و تلاش بسیاری در این رابطه دارد؛ لذا طلاب به عنوان سربازان حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه) نباید ساکت بنشینند  و بلکه باید با شناخت دشمن و راههای مقابله با آن برای تحقق عدل مهدوی در جامعه مهدوی تلاش کنند تا انشاءالله زمینه سازان ظهور مولا باشند.