بازدید از کتابخانه تخصصی مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره)

قزوین- بازدید طلاب مدرسه ایمانیه تاکستان از کتابخانه تخصصی مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره)

شناسه خبر : 76689

1398/02/19

تعداد بازدید : 21

بازدید از کتابخانه تخصصی مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) با حضور 26 نفر از طلاب و اساتید و کادر مدرسه ایمانیه انجام گرفت.

 کتابخانه مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) وابسته به جامعه المصطفی(ص) العالمیه فعالیت خود را در سال 1375 شمسی با هدف تربیت عالمان و نخبگان مهذب غیر ایرانی برای تصدی شوؤن تبلیغ، تدیس، پژوهش پیرامون علوم و معارف اسلامی و انسانی و نشر سنت پیامبر(ص) و مکتب اهل بیت (ع) بر اساس نیازهای مسلمانان جهان آغاز نمود.

این مجتمع دارای کتابخانه  با موضوعات تخصصی علوم اسلامی است . که شمار کتاب های فارسی آن 36000 جلد، عربی 30000 جلد و زبان های خارجی 3000 جلد است. نوع دسترسی به این آثار اختصاصی و تاحدودی عمومی می باشد. که اکثریت این کتابها قفسه باز و براساس «رده‌بندی کنگره» رده‌بندی شده است.کتابخانه سه طبقه درمساحت 23000مترمکعب قرار دارد، طبقه اول نشریات ومقالات وپایان نامه ها ونرم افزارها ورایانه  وفضایی برای استفاده از پژوهشگران  قرار دارد. دو طبقه دیگرکتابخانه  کتب تخصصی با موضوعات فلسفه وکلام وعرفان، علوم قرآن و تاریخ قرار دارد. که مورد استفاده پژوهشگران قرار می گیرد. 

آرشیو نشریات؛ نشریات تخصصی این آرشیو 150 عنوان و عمومی 10 عنوان است.

بانک نرم افزار؛ نرم افزار تخصصی علوم اسلامی در این بانک 35 عدد و عمومی 20 عدد است.

این کتابخانه  داری سیسیتم تخصصی rfid می باشد و علاوه بر خدمات کتابداری مرسوم در کتابخانه‌ها، برخی خدمات پژوهشی دارد ازجمله:

1. تشکیل پرونده علمی: پژوهشگران معاونت پژوهش می‌توانند در زمینه‌های مرتبط با حوزه کاری این کتابخانه، موضوعات مورد پژوهش خود را اعلام داشته تا کتابخانه در اولین فرصت پرونده علمی و مطالعاتی مورد نظر آنها را فراهم و به آنها ارائه نماید؛

2. هدایت پژوهشگران از حیث روش پژوهش: با توجه به منابع موجود در این کتابخانه، این امکان برای پژوهشگران فراهم است تا کارهای خود را از حیث روش بر مبنای صحیحی پی‌ریزی نمایند؛

3 .جستجوی مطالب علمی؛

اخبار مرتبط