دیدار با موسس موسسه آینده روشن «حجت الاسلام دکتر سید مسعود پورسید آقایی»

قزوین- دیدار طلاب ایماینه تاکستان با موسس موسسه آینده روشن «حجت الاسلام دکتر سید مسعود پورسید آقایی»

شناسه خبر : 76681

1398/02/19

تعداد بازدید : 69

قزوین- دیدار طلاب ایماینه تاکستان با موسس موسسه آینده روشن «حجت الاسلام دکتر سید مسعود پورسید آقایی»
رییس پژوهشکده مهدویت،«حجت السلام دکتر پور سید آقایی» در جمع طلاب و اساتید مدرسه ایمانیه درسالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) حضور یافتند.

 

 ایشان در جمع طلاب فرمودند:  احادیث و روایات در مورد حضرت بسیاراست از جمله : حدیث در اصول کافی از امام موسی بن جعفر علیه السلام) فرمودند: ا عَنِ الْحُسَيْنِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ مُعَلَّى بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَمَّنْ أَخْبَرَهُ عَنِ ابْنِ طَيْفُورٍ الْمُتَطَبِّبِ قَالَ سَأَلَنِي أَبُو الْحَسَنِ ع أَيَّ شَيْ‌ءٍ تَرْكَبُ قُلْتُ حِمَاراً فَقَالَ بِكَمِ ابْتَعْتَهُ قُلْتُ بِثَلَاثَةَ عَشَرَ دِينَاراً قَالَ إِنَّ هَذَا لَهُوَ السَّرَفُ أَنْ تَشْتَرِيَ حِمَاراً بِثَلَاثَةَ عَشَرَ دِينَاراً وَ تَدَعَ بِرْذَوْناً قُلْتُ يَا سَيِّدِي إِنَّ مَئُونَةَ الْبِرْذَوْنِ أَكْثَرُ مِنْ مَئُونَةِ الْحِمَارِ قَالَ فَقَالَ إِنَّ الَّذِي يَمُونُ الْحِمَارَ يَمُونُ الْبِرْذَوْنَ
امام هادی علیه السلام شخصی از اصحابش را دید که مرکب نامناسبی خریداری کرده است. امام از او علت آن را پرسید و فرمود می توانستی مرکب دیگری تهیه کنی که از آن بتوان در میدان جنگ هم استفاده کرد و سپس فرمود:
أَ مَا عَلِمْتَ أَنَّ مَنِ ارْتَبَطَ دَابَّةً (اگر کسی مرکبی را نگه داری کند) مُتَوَقِّعاً بِهِ أَمْرَنَا (انتظار داشته باشد که مهدی ما ظهور کند تا او بتواند با آن مرکب در رکابش باشد) وَ يَغِيظُ بِهِ عَدُوَّنَا (تا به وسیله ی این کار دشمن ما را به خشم بیاورد) وَ هُوَ مَنْسُوبٌ إِلَيْنَا (در حالی که از شیعیان ما باشد و به ما نسبت داشته باشد) أَدَرَّ اللَّهُ رِزْقَهُ (خداوند روزی را برای او فراوان می کند) وَ شَرَحَ صَدْرَهُ (به او روح وسیع و شرح صدر می دهد) وَ بَلَّغَهُ أَمَلَهُ (او را به خواسته هایش می رساند) وَ كَانَ عَوْناً عَلَى حَوَائِجِهِ (و خداوند در نیازها و حوائجش او را یاری خواهد کرد) و در ادامه توصیه نمودند که هر کدام از شما سعی کنید همه تلاش خود را در مسیر و اهداف حضرت قرار دهید و جزء مهدی یاوران باشیم. هم امام را خوب بشناسید و به دیگران بشناسانید وم حبت ایشان را در دل همه ایجاد کنید. و در برابر  خواسته های حضرت خاشع و مطیع باشید. ( الحمدالله رب العالمین)