لرستان برگزاری نشست تقدیر از اساتید پژوهشی در مرکز مدیریت استان

برگزاری نشست تقدیر از اساتید پژوهشی در مرکز مدیریت استان

شناسه خبر : 76636

1398/02/18

تعداد بازدید : 15

برگزاری نشست تقدیر از اساتید پژوهشی در مرکز مدیریت استان
معاون پژوهش مدیریت استان خانم صالحی از برگزاری نشست تقدیر از اساتید برتر پژوهشی در مر کز مدیریت استان خبر داد.

روز پنجشنبه مورخ 12/2/98 بمناسبت بزرگداشت شهادت استاد شهید مطهری(ره) و روز معلم نشستی با حضور مدیریت استان و اعضاء شورای علمی- پژوهشی و دبیر و ارزیابان جشنواره علامه حلی و جمعی از اساتید در حوزه های علمیه خواهران استان لرستان برگزار گردید و در پایان از اساتید برتر پژوهشی تقدیر شد.

در این جلسه  حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای موسوی مدیر محترم استان   ضمن عرض  خوش آمد گویی از زحمات معاونین پژوهش و اساتید  تقدیر وتشکرنمودند و یاد و خاطره شهید مطهری (ره ) وروز معلم را گرامی داشتند. .سپس به ارائه توضیحاتی در خصوص بیاینه گام دوم انقلاب پرداختند. ایشان بیانیه گام دوم را به عنوان سرفصلی برای حوزه های علیمه دانستند و لازم است این بیانیه توسط حوزه تبیین شود. حداقل هفته ای یکبار این بیانیه را مرور کنیم و خیلی از سرفصل های پژوهشی را در این مسیر قرار دهیم.ما باید بتوانیم از لحاظ علمی نمونه ای در کشور ارائه دهیم. در ادامه ایشان به تبیین برخی از سرفصل های بیانیه پرداختند.

در این جلسه دبیراستانی جشنواره علامه حلی و ارزیابان و اساتید محترم درخصوص وضعیت پژوهش مدارس استان و نقاط ضعف و قدرت نظراتی را ارائه نمودند :ایشان  در آستانه ورود به 40 سال دوم انقلاب بیانیه گام دوم را بستر مناسب جهت انجام پژوهشهای جدید و رویکرد های نو دینی به جامعه و مباحث زنان و خانواده ارزیابی کردند که نیازمند سیاست گزاری و برنامه ریزی و سوق دادن پژوهش طلاب و اساتید به دین سو است.

مهمترین پیشنهادات جهت تقویت توان پژوهشی طلاب:در دسترس بودن اساتید پژوهشی و تقویت توانمندی آنان ، مشخص شدن حوزه های مطالعاتی طلاب و اساتید و شناسایی طلاب برتر پژوهشی و برگزاری کارگاههای پژوهشی جهت ارتقاء آنان از جمله مهمترین پیشنهادات اساتید پژوهشی بود.

درخصوص اجرای طرح اشراب و (ترکیب دروس آموزشی و پژوهشی) در مدارس : مهمترین نکته بکارگیری اساتید آموزش ندیده و بدون تجربه پژوهشی برای اجرای این طرح و کنارگذاشتن اساتید پژوهشی مجرب است که در استان ما این طرح کارآمدی لازم را نخواهد داشت و به اهداف مورد نظر نخواهد رسید،چون صرف برگزاری کلاس آنلاین نمیتواند این اساتید را توانمند سازد.

در پایان نیز از اساتید برتر پژوهشی با اهداء لوح و جوایزی  تقدیر بعمل آمد.