هرمزگان برگزاری کرسی آزاد اندیشی در مدرسه علمیه خواهران فاطمۀ الزهرا(س) پارسیان

شناسه خبر : 75990

1398/02/04

تعداد بازدید : 57

هرمزگان برگزاری کرسی آزاد اندیشی در مدرسه علمیه خواهران فاطمۀ الزهرا(س) پارسیان
معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمۀ الزهرا(س) از برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع نقش رهبری در مسائل اقتصادی روز در این مدرسه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه هرمزگان از پارسیان، «خانم زهرا صدیقی» در کرسی آزاد اندیشی که در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد، بیان کرد: امروزه شبهاتی مطرح است که "چرا رهبری  در مسائل اقتصادی ورود پیدا نمی کنند؟"

وی افزود: مقام معظم رهبری، شایسته ترین فرد برای رهبری  است. اگر کسی دیگر جای ایشان بود  بهتر از وی  عمل نمی کرد . 

استاد حوزه در ادامه تصریح کرد: رهبری در مسائل کشور در دو صورت می تواند اقدام کند: یک انجایی که حکم دیوان عالی کشور باشد. دوم درجایی که  در مجلس اتفاقاتی بیفتد.  

وی خاطر نشان کرد:  ما از یک طرف می خواهیم که حکومت اسلامی داشته باشیم و از طرف دیگر می خواهیم که حکومت دیکتاتوری باشه  و مردم هیچ کاره باشند و اطاعت محض از رهبری باشد.

خانم صدیقی اظهار کرد:  براساس قانون و منطق، رهبری نمی تواند  در تصمیم گیری های جزئی  و اجرایی وارد شود  و اگر مسئولین اجرایی دچار اشتباه شوند  مجلس و یا رئیس جمهور باید مانع شوند.

وی افزود:  رهبری در مواردی که احساس کند  اقدامی حتی جزئی  موجب انحراف نظام می شود، باید ورود کند و مانع شود عده‏اى سعى مى‏كنند ولايت فقيه را به معناى حكومت مطلقه فردى معرفى كنند! اين دروغ است.

استاد حوزه گفت: اجازه مطلقه بودن ولایت متکی به نص است، اما امکان آن متکی به شرایط، ازجمله مهم‌ترین آن‌ها که آمادگی پذیرش آن در خواص و آحاد امت است.

 

اخبار مرتبط