سمنان برگزاری جلسه دفاع طلاب سطح سه موسسه آموزش عالی امام جعفر صادق علیه السلام شاهرود

شناسه خبر : 75819

1398/02/01

تعداد بازدید : 68

سمنان برگزاری جلسه دفاع طلاب سطح سه موسسه آموزش عالی امام جعفر صادق علیه السلام شاهرود
جلسه دفاع پایان نامه طلاب سطح ۳ مؤسسه آموزش عالی امام جعفر صادق (علیه السلام ) شاهرودبه صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی امام جعفر صادق (علیه السلام ) شاهرود : جلسه دفاع پایان نامه سطح ۳ به صورت ویدئو کنفرانس در تاریخ 28/1/1398 برگزار شد .
معاون پژوهش موسسه آموزش عالی امام صادق (ع) شاهرود انسیه گلپایگانی گفت : جلسه دفاعیه پایان نامه خانم "بهنوش اجودانی " با موضوع" مبانی فقهی حقوقی ضمان دارندگان حیوان " رشته فقه واصول با راهنمایی دکتر غلامرضاعبدلی" و داوری جناب دکتر "حجه الاسلام والمسلمین دکتر صابریان" وباحضور موسس حجه الاسلام والمسلمین محمداشرفی در مؤسسه آموزش عالی امام جعفر صادق"علیه السلام" شاهرود برگزار گردید.
انسیه گلپایگانی افزود: امروزه بسیاری از افراد به نگهداری از حیوانات روی آورده اند ودر بسیاری موارد می توان شاهد بروز خسارت و آسیب هایی از جانب حیوانات بود که مالک آنها را نیز خواسته یا نا خواسته درگیر جبران خسارت وارده از سوی حیوانات می کندچه بسیار در موارد زیاد ی نگهداری از این موجودات با انگیزه ارتکاب رفتارهای مجرمانه صورت می گیرد .در نتیجه قائل به مسئولیت دارندگان حیوانات می تواند موجبات کاهش رفتارهای مجرمانه ناشی از به کار گیری حیوانات به عنوان فاعل معنوی در راستای ارتکاب جرم گردد.
محقق در این تحقیق اشاره داشت به اینکه یکی از اموالی که افراد می توانند در تملک داشته باشند، حیوانات هستند و همانطور که هر فرد می تواند در اموال خود، هر گونه تصرف کند می تواند از حیوانات متعلق به خود نیز به هر روشی که مدنظرش بود، استفاده کند. این در حالی است که استفاده از حیوانات برای مقاصد مختلف، نباید منجر به ورود ضرر و زیان به سایر افراد شود.