برگزاری نشست علمی پژوهشی

گلستان برگزاری نشست علمی پژوهشی با عنوان نقش معرفت به امام زمان (عج) در تعالی اخلاقی منتظران

شناسه خبر : 75694

1398/01/29

تعداد بازدید : 124

گلستان برگزاری نشست علمی پژوهشی با عنوان نقش معرفت به امام زمان (عج) در تعالی اخلاقی منتظران
نشست علمی پژوهشی در مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

استاد مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان:
اولین وظیفه منتظران کسب معرفت  و چنگ زدن به ولایت حضرت است
استاد مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان، "اولین وظیفه منتظران کسب معرفت  و چنگ زدن به ولایت حضرت است ".
به گزارش پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) گرگان ، "حجت الاسلام و المسلمین شاهینی " در نشست علمی پژوهشی با موضوع" نقش معرفت به امام زمان در تعالی اخلاقی منتظران" که با حضور طلاب این مدرسه برگزار شد با اشاره به این مطلب که مُحِّب بودن و منتظر بودن نشانه دارد و هرکسی نمی تواند ادعای محب بودن نماید بیان داشت: اگر عشق و محبت به امام زمان عجل الله موجب گردد تا خود را آماده ظهور نماییم و به وظایف خود در عصر غیبت آشنا بوده و به درستی عمل کنیم در این هنگام می توان گفت که جزء منتظران حضرت هستیم.
استاد این حوزه افزود: برای ایجاد جامعه مهدوی و زمینه سازی ظهور  باید نسبت به وظایف خود در عصر غیبت شناخت کافی را کسب نماییم لذا اولین وظیفه منتظران کسب معرفت  و چنگ زدن به ولایت حضرت است.
شاهینی گفت: روایات عدیده ای در باب تمسک به ولایت ائمه معصومین علیهم السلام وارد است که از جمله آنها روایتی از امام صادق  علیه السلام است که فرمودند: "خوشا به حال شیعیان ما که از روی معرفت متمسک به حبل( ولایت) ما شدند " .
استاد مدرسه امام خمینی(ره) گرگان انتظار فرج را دومین  عنصر در مباحث اخلاقی و معرفتی دانست و اضافه نمود: "نزدیکترین و راضی ترین بندگان به خداوند کسانی هستند که در انتظار فرج به سر می برند " چنانچه انتظار فرج  تمام زوایای زندگی انسان را در بر گیرد، روایاتی از ائمه هدی علیهم السلام وارد است که بر این مطلب دلالت دارد.
شاهینی بر انتظار مثبت و محرک تاکید نمود و افزود: اصلاح فردی از دیگر نشانه های منتظر حقیقی است که از انتظار مثبت نشأت می گیرد. خانه واقعی ما، خانه دل ماست لذا با اصلاح درون و تقوا می توان به کسب معرفت پرداخت. در روایتی از امام صادق علیه السلام است که می فرمایند: "برای امام عصر عجل الله غیبتی است که علاقمندان به حضرت باید تقوا پیشه نمایند و متمسک به ایشان شوند " .
وی اصلاح اجتماعی را چهارمین نشانه منتظر واقعی برشمرد و ادامه داد: تعاون و همکاری با دیگران و دستگیری از مردم از جمله وظایفی است که  باید در عصر غیبت بدان توجه نماییم. اهمیت این مطلب تا حدی است که بنابر روایت وارده؛ امام حسن علیه السلام در هنگام اعتکاف در جهت کمک به سائلی که  از حضرت درخواست کمک نمودند از مسجد خارج شدند.