گیلان برگزاری نشست علمی پژوهشی مدرسه صدیقه الکبری تالش

شناسه خبر : 74627

1397/12/22

تعداد بازدید : 120

گیلان    برگزاری نشست علمی پژوهشی     مدرسه صدیقه الکبری تالش
در گیلان نشست علمی پژوهشی به همت معاون پژوهش مدرسه صدیقه الکبری تالش برگزار گردید.

نشست علمی-پژوهی تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد در مدرسه صدیقه الکبری تالش  برگزار گردید.

استاد مهدی نژاد ضمن برشمردن ضعف های فرهنگی ، سیاسی  و معیشتی ؛ تغییر نکردن 80 درصد از مدیران را آفتی بزرگ دانستند و فرمودند : تکیه کردن به نقاط قوت و روی آوردن به جوانان کلید حل مشکلات است . ایشان دو تابعیتی بودن مدیران وحضور خانواده هایشان در خارج از کشور ، دغدغه نداشتن آنها نسبت به وظایفشان و جریان نفوذ در داخل کشور را مشکلاتی بزرگ عنوان کردند .

ایشان ضمن برشمردن توصیه های رهبری برای گام دوم انقلاب اسلامی که برمحورهای هفت گانه : 1. علم وپژوهش 2. معنویت واخلاق 3. اقتصاد 4. عدالت ومبارزه با فساد 5. استقلال و آزادی 6. عزت ملی ، روابط خارجی و مرز بندی با دشمن 7. سبک زندگی اسلامی استوار است به تفسیر ، تشریح و تبیین این محور ها پرداختند .

ایشان در ضمن مباحث به کارهای انجام شده در طول چهار دهه و راه های طی شده من جمله رسیدن به پیشرفت های علمی از سلول های بنیادی گرفته تا پیشرفت های نانو و هسته ای ، توسعه سیاسی که برای کشور مان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد و باعث مطرح شدن نظام اسلامی در جهانی که رو به انحطاط بود ، امنیت اجتماعی در نامن ترین منطقه جهان  و  برچیده شدن نظام استبدادی وطاغوت در داخل و نظام استکباری در خارج ، ایجاد بستر و زمینه های پیشرفت علم وفناوری همانند یک موتور متحرک و ایجاد زیر ساخت های سیاسی ، اقتصادی و عمرانی نیز اشاره کردند.

اخبار مرتبط