یزد- میبد- کارگاه آموزش ایجاد فهرست خودکار برای پایان¬نامه در word

شناسه خبر : 74301

1397/12/18

تعداد بازدید : 112

یزد- میبد- کارگاه آموزش ایجاد فهرست خودکار برای پایان¬نامه در word
به همت معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد،کارگاه آموزش «ایجاد فهرست خودکار برای پایان¬نامه در word» برگزار شد.

به گزارش خانم فاضلی، معاون پژوهش مؤسسه  آموزش  عالی حوزوی حضرت زهرا (س)کارگاه آموزش ایجاد «فهرست خودکار برای پایان نامه در word« در این مؤسسه برگزار گردید.

خانم فاضلی هدف از برگزاری این کارگروه را ارتقای توان پژوهشی  طلاب بیان کرد و افزود: نوشتن یک پایان نامه قواعد مشخصی دارد که می بایست به دقت توسط طلاب رعایت شود. با این حال ممکن است برخی از اساتید راهنما تمایلی به کمک کردن در نوشتن و تنظیم پایان نامه به طلاب نداشته باشند و در نتیجه بررسی درست یا نادرست بودن همه موارد فنی پایان نامه بر عهده طلاب است.

خانم »زهرا دهقانی «کارشناس رایانه، در این کارگاه ضمن ارزیابی طلاب از میزان آگاهی آنها از word   به آموزش ایجاد فهرست خودکار برای پایاننامه در word پرداخت

خانم دهقانی­تصریح کرد: همان طور که می دانید در صورتی که چند پاراگراف به بخشی از یک پایان نامه اضافه شود شماره صفحات دچار تغییرات کلی می شود و باید دوباره همه شماره ها در فهرست را برای حالت جدید تنظیم کرد. این کار در صورتی که از قابلیت ایجاد فهرست خودکار Word استفاده نکنید به شدت دشوار و زمان گیر خواهد بود. به کمک فهرست های خودکار با تغییر محتوای نوشته دیگر نیازی به تغییر دستی همه صفحات نیست و کافیست یک بار فهرست مطالب را بروزرسانی کنید تا همه شماره صفحه ها بر اساس ساختار جدید مرتب شوند. در نتیجه اگر نحوه کار برای ایجاد فهرست خودکار را بدانید می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. 

اخبار مرتبط