قم برگزاری نشستی با عنوان " راههای دستیابی به موفقیت های پژوهشی " در مدرسه علمیه و مرکز تخصصی حضرت زینب سلام الله علیها

شناسه خبر : 74109

1397/12/14

تعداد بازدید : 56

قم برگزاری نشستی با عنوان
نشستی با عنوان " راههای دستیابی به موفقیت های پژوهشی " در مدرسه علمیه و مرکز تخصصی حضرت زینب سلام الله علیها برگزار گردید.

نشستی با عنوان " راههای دستیابی به موفقیت های پژوهشی "  در مدرسه علمیه و مرکز تخصصی حضرت زینب سلام الله علیها ،مورخ 6/12/97 با حضور دکترمدرس زاده -محقق و استاد دانشگاه- برگزار گردید.

این  نشست به هدف انگیزه بخشی و کسب مهارتهای لازم جهت پژوهشگری و رسیدن به موفقیت های پژوهشی در جمع طلاب سطح 2 و سطح 3 برگزار شد.

در این جلسه  دکتر مدرس زاده به بیان مطالب ذیل پرداخت:

*رسیدن به موفقیت در گرو شناختی است که ما از موفقیت داریم. هر چه معرفت انسان به خدا بیشتر شود، موفقیتش بیشتر خواهد بود. یک محقق به معنی کامل کلمه پیدا نمی شود که از مسیر شهرت و پول پرستی و ... به جایی رسیده باشد . اولین چیز برای رسیدن به قله موفقیت، شناخت مسیر موفقیت است.

* بعد از خواندن و دانستن می توان تولید محتوا نمود که این محتوا باید به روزرسانی شود. از رموز اصلی موفقیت پژوهشی در ابتدای امر، مطالعه کتاب های فراوان است . محقق در کنار خواندن نیز حتما باید بنویسد و مدیریت زمان داشته باشد . رسیدن به پژوهش سخت است و تحمل مشکلات را می طلبد ولی اگر کسی به پژوهش رسید لذت زیادی دارد. لذتی که از نوشتن به دست می آید از لذت های دیگر بسیار خوش تر است.

 *یک طلبه باید حاشیه نویسی را در کتاب های خود داشته باشد زیرا ممکن است در خلال حاشیه نویسی به مطلبی رسیده باشد که حتی علما به آن برخورد نکرده باشند . این حاشیه ها اگر جمع شود یک مجموعه کاربردی برای تحقیقات آینده می شود.