یزد- میبد-برگزاری کارگاه توجیهی خانواده طلاب طرح پژوهش محورگرایش اخلاق وتربیت اسلامی

شناسه خبر : 73643

1397/11/14

تعداد بازدید : 85

یزد- میبد-برگزاری کارگاه توجیهی خانواده  طلاب طرح پژوهش محورگرایش اخلاق وتربیت اسلامی
با همکاری مدیر ومعاون آموزش موسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد؛ کارگاه توجیهی خانواده طلاب پژوهش محور گرایش اخلاق وتربیت اسلامی باحضور مدیر طرح « حجت الاسلام والمسلمین محمد علی مبینی »، مدیریت استان « حجت الاسلام والمسلمین کارگر»، مدیر موسسه آموزش عالی میبد «سرکار خانم قاسمی» وطلاب و خانواده هایشان برگزار شد.

با همکاری مدیر ومعاون آموزش موسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد؛ کارگاه توجیهی خانواده طلاب پژوهش محور گرایش اخلاق وتربیت اسلامی  باحضور مدیر طرح « حجت الاسلام والمسلمین محمد علی مبینی »، مدیریت استان « حجت الاسلام والمسلمین  کارگر»، مدیر موسسه آموزش عالی میبد «سرکار خانم قاسمی» وطلاب و خانواده هایشان برگزار شد.

 در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین  مبینی با گرامی داشت  ایام دهه فجر یادآوری نمود که بخش برزگی از اهداف انقلاب که مبارزه با ریشه ظلم باشد محقق شده و بخشی هم مانده است که با امید تمام، دست به دست هم دهیم و قسمت های باقیمانده را به سزانجام برسانیم. از آن جا که در ایام فاطمیه هم هستیم به خود آن حضرت متوسل می شویم تا همه حرکات ما را در مسیر اهداف الهی قرار دهد.

حجت الاسلام مبینی در ادامه افزود: نظامهای آموزشی پویا، نظامهایی هستند که آسیب شناسی شود از جمله نظام آموزشی حوزه؛ اگرچه کارها وخدمات بزرگی انجام شده است ولی ما همچنان طبق بیانات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» مسیر طولانی داریم وهمچنان دنیا روی مسیر علم پیشرفت دارد بنابر این حوزه باید در این مسیر پیش قدم باشد.

وی یاد آور شد؛ با توجه به کارشناسی هایی که انجام شده است ما نباید فقط متکی به آموزش باشیم بلکه یک طلبه باید در کنار آموزش به پژوهش محوری هم اهمیت بدهد  واین طرح آموزش ِپژوهش محور، حدود سه سال است که در حوزه های علمیه خواهران شروع به کار نموده است که این گروه برای اولین بار در سطح شهرستان  میبد ودر این موسسه در حال اجرایی شدن است.

حجت الاسلام مبینی در پایان اضافه کرد:از آن جا که حوزه به خانواده اهمیت می دهد و از طرفی این کار بسیار مهم، و سنگینی خاص دارد که حدود سه سال طلاب و خانواده در گیر آن هستند، همراهی خانواده در این موفقیت تأثیرگذار است.

 لازم به ذکر است در این جلسه برای فرزندان طلاب  هم مسابقات و برنامه فرهنگی اجرا شد و در پایان هدایایی به رسم یادبود تقدیمشان شد.

اخبار مرتبط