یزد- میبد- مؤسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا سلام الله علیها -کارگاه رسانه وفضای مجازی

یزد- میبد- کارگاه رسانه وفضای مجازی

شناسه خبر : 72856

1397/11/27

تعداد بازدید : 114

یزد- میبد- کارگاه رسانه وفضای مجازی
کارگاه رسانه و فضای مجازی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا سلام الله علیها میبد توسط انجمن پژوهشی رکن الهدی برگزار شد.

با توجه به اینکه  فضای مجازی امروز از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده ؛موسسه اموزش عالی حوزوی خواهران میبد اقدام به برگزاری کارگاه ارتقاءتوانمندی طلاب در این زمینه کرد .دراین کارگاه از «آقای مهدی جعفری» مسئول بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج میبد دعوت شد با توجه به نیاز مدارس شهرستان به نیروهای طلبه خواهر برای امر تبلیغ، مباحث علمی طلاب خواهر در مدارس شهرستان به سمت مباحث روز ومبتلا به دانش آموزان جهت دهی گردد .

آقای جعفری در این کارگاه اذعان کرد :چون بعضی‌ها درفضای مجازی تنفّس میکنند؛ اگر شما اهل شبکه‌ های اجتماعی و اهل فضای مجازی هستید، خوب میدانید که دشمن از همه‌ی طُرق استفاده میکندکه ایمان اسلامی ما را متزلزل کند. ما یعنی ؛ ایمان نسل بعد ما را و نسل بعدِ بعد ما را ،یکی از آن زمینه‌های اقتدار ما و زمینه‌ های توانمندی ما، ایمان اسلامی ما است؛ این یکی از آماج دشمنی‌های آنها است. امروزه در دنیا بیش از 3 میلیارد نفر از فضای مجازی استفاده میکنند.بیشترین امور مردم دنیا از طریق فضای مجازی انجام می شود .مثل :پرداخت قبوض ، معاملات ، کارهای بانکی و...فرهنگ و سبک زندگی تمام مردم دنیا تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است.

جعفری در ادامه افزود:در ایران حدود 50 میلیون نفر از فضای مجازی استفاده می کنند.وبالاترین رشد کاربر در فضای مجازی در ایران می باشد.درصدی از جوانان 16 تا 25 سال ایران که به فضای مجازی متصل هستند اعتیاد اینترنتی دارند.دشمن از این طریق به اهدافی میرسد که ازجمله این اهداف جاسوسی ،تحلیل شخصیت افراد،اتلاف وقت ،افسردگی ،بیماری های جسمی و حرکتی فردگرایی ،فروپاشی نهاد خانواده واز بین رفتن حریم خصوصی میباشد

وی در ادامه گفت:هر وسیله ای که به اینترنت متصل شود دیگر فضای خصوصی محسوب نمی شود.چگونه از اینترنت استفاده کنیم تا آسیب کمتری ببینیم؟ راهکاربرای استفاده از رایانه این است که هیچگونه اطلاعات شخصی در آن نباشد.در معرض دید باشد.دوربین های آن را محدود کنیم تهیه مکان مناسب برای تلفن همراه در منزل ،نبردن تلفن همراه به اتاق خواب وآموزش ودادن سواد رسانه وفضای مجازی وکنترل نامحسوس بسیار لازم است.

این جلسه با  پرسش وپاسخهای متعدد مخاطبان همراه بود ودر جلسات بعد نیز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط