یزد- میبد- جلسه دفاعیه با موضوع مبانی و مواضع پیامبر اسلام (ص) در برابر عالمان یهودی و مسیحی در آیات و روایات

شناسه خبر : 72800

1397/11/25

تعداد بازدید : 89

یزد- میبد- جلسه دفاعیه با موضوع مبانی و مواضع پیامبر اسلام (ص) در برابر عالمان یهودی و مسیحی در آیات و روایات
به همت معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد، جلسه دفاعیه از طلبه غیرحضوری در رشته تفسیر و علوم قرآن با حضور استاد راهنما «حجت الاسلام و المسلمین علی¬محمد میرجلیلی » و استاد داور« حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی خواجه پور »، معاون پژوهش «خانم صدیقه فاضلی» و جمعی از طلاب به صورت حضوری در این مؤسسه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد، خانم صدیقه فاضلی، معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا سلام الله علیها از برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه یکی از طلاب غیرحضوری  در این مؤسسه خبر داد.

فاضلی تصریح کرد: پایان نامه خانم ملیحه تقی زاده با موضوع«مبانی و مواضع پیامبر اسلام (ص) در برابر عالمان یهودی و مسیحی در آیات و روایات» با راهنمایی حجت الاسلام علی­محمد میرجلیلی مورد بررسی قرار گرفت.

خانم تقی زاده ضمن بیان اینکهدر این نوشتار مبانی و اصول رفتاری حضرت محمد (ص) و مواضع ایشان در برخورد با علمای یهودی و مسیحی با توجه به آیات قرآن کریم و روایات مورد بررسی قرار می گیرد افزود:پیامبر (ص) ابتدا با استدلال و منطق به مدارا با آنان پرداخته و آرام‌آرام با رد ادعاهای نادرست آنان و تصحیح عقایدشان از مدارا عبور کرده و سپس با لحن تند و سرزنش از آنان اعراض و آنجا که لجاجت و تعصب مانع پذیرش حق می‌شود دستور به مبارزه و پیکار می‌دهد. البته مواضع پیامبر (ص) در برابر عالمان یهودی و مسیحی دور از انتظار نیست؛ یعنی این رفتارهای ایشان واکنشی بوده در برابر رفتارهای آن‌ها. مضاف بر اینکه، پیامبر (ص) رحمة للعالمیناست و امکان ندارد رفتاری غیرواقعی با آنان بنماید.

معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(سلام الله علیها) افزود: این پایان نامه در نهایت با نمره عالی پذیرفته شد.

اخبار مرتبط