مدرسه علمیه حضرت زینب س

یزد/جلسه دفاع تحقیق پایانی

شناسه خبر : 72659

1397/11/23

تعداد بازدید : 48

یزد/جلسه دفاع تحقیق پایانی
به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها جلسه دفاعیه سه نفر از طلاب با حضور استاد داور آقای میر خلیلی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها یزد، معاون پژوهش این مدرسه ، خانم رئیسی اظهارکرد: جلسه دفاع خانم ها  فائزه خرم نژاد ، زهرا صدرالدین و صفیه ضیائیان، با داوری سید احمد میرخلیلی برگزار شد.

وی با اشاره به تحقیق پایانی خانم خرم نژاد باموضوع «اخلاق رهبری در نامه امام علی(علیه السلام)به مالک اشتر» ادامه داد: در این تحقیق که با راهنمایی خانم معصومه نیکوخصال انجام شده است علاوه  بر کلیات و مفهوم شناسی  به اخلاق رهبری در ارتباط با متولیان امور و همچنین اخلاق رهبری در ارتباط با مردم نیز پرداخته شده است.

خانم رئیسی  در ادامه  موضوع تحقیق پایانی خانم صدرالدین را «نقش فطرت در سیر تاریخی حجاب» عنوان کرد و افزود: در این تحقیق علاوه بر بیان مفهوم ذات و فطرت ، نقش فطری بودن پوشش ، در دوره های مختلف بررسی و مقایسه و در آن تا حدودی به اثبات نقش فطرت در مقید بودن به حجاب و پوشش پرداخته شده است.

وی با اشاره به تحقیق پایانی خانم صفیه ضیائیان با موضوع«اسباب حضور قلب درنماز» ادامه داد: این تحقیق ، درقالب  سه فصل کلیات ، اسباب درونی و اسباب بیرونی ارائه شده است .خانم ضیائیان در فصل اسباب درونی به  شناخت و معرفت نسبت به معبود و معرفت قلبی نسبت به نماز و درفصل اسباب بیرونی، به عوامل نشاط در عبادت پرداخته است.

معاون مدرسه علمیه حضرت زینب(س) با بیان اینکه حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرخلیلی به عنوان استاد داور در این جلسه حضور داشتند اظهارداشت: استاد داور در پایان این جلسه ضمن آرزوی موفقیت برای طلاب، با بیان اینکه اکثر موضوعات ارائه شده حتی نسبت به موضوعات پیشنهادی سطح سه حوزه  برتری دارد  ، تحقیق های پایانی فعلی را جزو عالی ترین تحقیق ها دانست .