استاد حوزه و دانشگاه

یزد/ طلبه با تلاش ، برنامه‌ریزی خوب و داشتن دغدغه‌ی پژوهش می‌تواند تحقیق پایانی خوبی را ارائه دهد.

شناسه خبر : 72447

1397/11/17

تعداد بازدید : 37

یزد/ طلبه با تلاش ، برنامه‌ریزی خوب  و داشتن دغدغه‌ی پژوهش می‌تواند  تحقیق پایانی خوبی را ارائه دهد.
به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان جلسه دفاعیه تحقیق پایانی دو نفر از طلاب این مدرسه با حضورجمعی از طلاب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها اردکان در این جلسه دو نفر از طلاب با حضور اساتید راهنما  و داور به دفاع از تحقیق پایانی خود پرداختند.

اعظم السادات محمدی از تحقیق پایانی خود با موضوع" تاثیر لقمه حرام با تاکید بر نهج البلاغه" با راهنمایی فاطمه مروتی دفاع کرد .

در این تحقیق محمدی با تاکید بر نهج البلاغه، آثار دنیوی لقمه حرام را در فقر و بی برکتی، فساد نسل، سلب توفیق، بطلان عبادت و ... و آثار اخروی لقمه حرام را محشور شدن به صورت خوک، محرومیت از شفاعت ائمه ، ورود به جهنم و... بررسی کرده است و وی توانست نمره عالی را کسب نماید.

درادامه جلسه، تحقیق پایانی مهناز شرف الدینی با موضوع "راههای مبازه با گناه از منظر قرآن کریم "با راهنمایی فاطمه مروتی مورد بررسی قرارگرفت .

شرف الدینی با بررسی ریشه های گناه در مباحث اقتصادی، خانوادگی، روانی، فرهنگی و تربیتی  به بیان راهکارهای  در این زمینه از جمله ، تفکر، ایمان به معاد، خود شناسی و .... پرداخته است.