حضرت زینب(س) مبلغ فرهنگ عاشورا و ولایتمداری

تهران مصاحبه با خانم پورحمزه

شناسه خبر : 71683

1397/10/25

تعداد بازدید : 90

تهران مصاحبه با خانم پورحمزه
تهران خانم دکتر زینب پورحمزه معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: حضرت زینب(س) مبلغ فرهنگ عاشورا و ولایتمداری هستند.

خانم دکتر زینب پورحمزه معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با بیان اینکه حضرت زینب(س) را بانوی ولایت نامیدند، گفت: حضرت زینب(س) مبلغ فرهنگ عاشورا و ولایتمداری هستند.

وی افزود: بر همین اساس برنامه ریزان و متفکران عرصه فرهنگ و پژوهش در حوزه های علمیه خواهران و دیگر نهادهای اسلامی در تلاشند با هدف تعمیق باورهای دینی و شناساندن آموزه های اسلامی به تحلیل شخصیت‌های نمونه و تأثیرگذاری همچون حضرت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س) به عنوان الگویی مناسب برای بانوان فرهیخته امروز پرداخته و در این راستا نیازهای جامعه بانوان را شناسایی کرده و خلاها و معضلات فرهنگی را تا حد امکان برطرف کنند.

وی ترویج سیره اهل بیت(ع) را خنثی کننده بسیاری از توطئه ها دانست و ابراز کرد: اگر ویژگی های ممتاز خاندان عصمت و طهارت و مجاهدت ها و رسالت های ایشان به خوبی برای جامعه امروز تشریح و تبیین شود یقیناً بسیاری از سنگلاخ های برآمده از دستگاه های تبلیغاتی دشمن در مسیر دین را هموار می سازد.

پورحمزه در ادامه با اشاره به نقش الگویی حضرت زینب(س) در انقلاب اسلامی، اظهار داشت: شاهد بر این مدعا الگوگیری مردان و زنان انقلاب از قهرمان بانوی واقعه کرب و بلا است که در آن شرایط دشوار و طاقت فرسا درس آزادگی، ولایتمداری، دفاع بدون مرز از حریم امامت و ولایت، تکلیف پذیری، فداکاری، صبر و توسل، اهتمام بر عبادات، سخنوری همراه با رشادت و بصیرت را به عاشقان حضرتش آموخت.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران بیداری و ظلم ستیزی را بزرگ‌ترین جلوه واقعه کربلا بیان کرد و گفت: تقدیر الهی بر آن بود که پیام شهادت امام حسین(ع) و شهامت زینب(س) در طول تاریخ جاودان بماند تا نسل آینده نهضت بیداری و ظلم ستیزی را بیاموزند.