اصفهان/ نشست علمی پژوهشی

شناسه خبر : 71436

1397/10/20

تعداد بازدید : 31

اصفهان/ نشست علمی پژوهشی
در تاریخ 4/10/97 نشست علمی پژوهشی مرتبط با درس مهارت های تدبیر خانواده، با حضور؛ استاد ارائه کننده سرکار خانم بتول امینی (استاد درس مهارت های زندگی)، استاد منتقد سرکار خانم مریم یوسفی (مشاور مدرسه) و دبیر علمی سرکار خانم یزدانی (معاون پژوهش مدرسه) در حضور 14 نفر از طلاب در سطح کلاسی برگزار گردید. در ابتدا دبیر علمی هدف اصلی از تشکیل نشست علمی را مطرح کرده و در ادامه به بیان عنوان بحث پرداختند.

عنوان بحث این نشست علمی پژوهشی، راهبرد های حل تعارض های زناشویی و مدیریت روابط زناشویی بود که سرکار خانم امینی به توضیح و ارائه نکات مرتبط با کتاب و توضیحات تکمیلی پرداختند، ایشان هدف گزینی مجدد ارتباط، زمینه سازی در ایجاد تغییرات، مدیریت مقایسه و تنظیم انتظارها اعم از مقایسه رو به بالا، روبه پایین، متوازن را تشریح نمودند. در ادامه سرکار خانم یوسفی با طرح سوالات متعدد هر کدام از بحث ها را به چالش کشیده و طلاب را به عرصه ی بحث وارد نمودند. سرکار خانم امینی به شبهات و چالش های بوجود آمده پاسخ های قانع کننده دادند. دبیر علمی خلاصه ای از مباحث مطروحه را برای جمع بندی قسمت اول بحث مطرح کرد.

قسمت دوم بحث پیرامون مباحث مدیریت روابط بود که شامل ارتباط با خود، با همسر، با خویشاوندان می شد و جهت حل مساله، مشکلات به دو دسته ی ابزاری و عاطفی تقسیم و رابطه این دو تفکیک گردید. مطالب مذکور توسط خانم امینی در نشست مطرح گردید و مجددا توسط خانم یوسفی به بخش هایی از آن اشکال وارد شد. در این بخش طلاب پاسخ های قوی تری ارائه دادند و با تایید سرکار خانم امینی مواجه شدند. در پایان دبیر علمی جمع بندی نهایی را انجام دادند. این نشست مورد رضایت طلاب واقع گردید.