افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی گامی برای تحقق عدالت علمی است

شناسه خبر : 71362

1397/10/19

تعداد بازدید : 66

 افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی گامی برای تحقق عدالت علمی است
مدیرحوزه‌های علمیه خواهرن کشور با بیان اینکه آموزش‌های پژوهش‌مدار بهترین سیستم آموزشی است، گفت: خروجی آموزش پژوهش‌محور این است که علاوه بر رشد طلاب و دانش‌پژوهان سبب تکامل علم و دانش می‌شود.

به گزارش پايگاه پويش، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر حصاری» ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران که در مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار شد اظهار کرد: مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران، امکان دسترسی محروم‌ترین و دورترین نقاط کشور را به استادان پر سابقه و پژوهشگران حوزوی فراهم می‌کند و گام بلندی برای ایجاد و توسعه عدالت علمی حوزه‌های علمیه در سراسر کشور است.
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور ضمن تشکر از استادان و پژوهشگران فعال در مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: تعداد زیادی از فاضلان و پژوهشگران برتر حوزه‌های علمیه همکاری خوبی با مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران دارند.
وی تصریح کرد: تشکیل این مرکز به این دلیل بود که طلاب مناطق دوردست کشور برای فعالیت‌‌های پژوهشی خود با مشکلات زیادی روبرو بوده و دسترسی‌ مناسبی به منابع اطلاعاتی و مشاوران پژوهشی نداشتند و ناچار می‌شدند برای تکمیل فعالیت‌های پژوهشی خود به قم سفر کنند.
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه استادان این مرکز نیازهای مربوطه طلاب خواهر را در عرصه پژوهش برطرف می‌کنند تشریح کرد: سعی کردیم با استفاده از منابع دیجیتال در این مرکز از حیرت و سرگردانی طلاب خواهر در امر پژوهش بکاهیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حصاری عنوان کرد: امروز در کنار افتتاح مرکز مشاوره و خدمات پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران، از حدود شش مورد از فعالیت‌های پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران نیز رونمایی می‌شود.

اخبار مرتبط