لرستان نشست علمی مدرسه معصومیه س خرم آباد

لرستان نشست علمی مدرسه معصومیه س خرم آباد

شناسه خبر : 69572

1397/09/26

تعداد بازدید : 120

لرستان نشست علمی مدرسه معصومیه س خرم آباد
معاون پژوهش مدرسه معصومیه (سلام الله علیها ) خرم آباد از برگزاری نشست علمی در این مدرسه خبر داد .

نشست علمی با عنوان " ادله اثبات ولایت فقیه "  روز چهارشنبه مورخ 97/9/21 با حضور سرکار خانم مقدسی از اساتید حوزه  ، در مدرسه معصومیه (سلام الله علیها ) خرم آباد برگزار گردید . دراین نشست استاد ابتدا به اثبات ولایت پرداختند و با ذکرچند دلیل آنرا تبیین کردند از جمله اینکه :

1- اسلام یک دین جهانی و جاودانه است در زمان پیامبر( ص)  حکومت بوده و اکنون نیز باید حکومت داشته باشیم اسلام فقط عبادت نیست و احکام اجتماعی و سیاسی نیز لازم است .  پس برای اداره حکومت  ، طبق آیات 1فرقان 19 انعام و 185 بقره به ولی فقیه نیاز داریم .

2- احکام سیاسی بدون حکومت اجرا نمی شود و قدرت حکومت می خواهد .

3-در قران آیاتی داریم که می فرماید صدای اسلام باید به همه جا برسد و قدرت تبلیغات باید در سایه حکومت باشد .

4-اگر حکومت نباشد آیات قران هم از بین می رفتند .

5- حکومت برای حفظ مرزهای کشور لازم است .

در ادامه نشست  پس از اثبات لزوم  حکومت ، این مطلب بیان شد که این حکومت نیازمند حاکم است حال این سوال مطرح می شود که حاکم چه شرایطی باید داشته باشد ؟ در پاسخ باید گفت چون جامعه ما اسلامی است کسی که حاکم آن باشد باید اسلام شناس ، فقیه و عادل و از جنس خود مردم باشد .  در نتیجه حکومت نیازمند وجود ولی فقیه می باشد . و اگر کسی در این زمینه سوال  می کند : یا به دنبال حق است و می خواهد به حقیقت برسد که در این صورت برای رسیدن به نتیجه باید راهنمایی شود و یا از روی عناد و دشمنی چنین شبهاتی را مطرح می کند .